Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gardırobu ilk kez gün yüzüne çıkıyor
Gardırobu ilk kez gün yüzüne çıkıyor
Kendini sanatıyla ifade eden en başarılı kadınlardan biri olan ressam Frida Kahlo, aynı zamanda bir feminist. Sanatı kadar stiliyle de dikkat çeken dünyaca ünlü ismin kıyafetleri, haziran ayında Londra’da sergilenecek.
Moda 17 Şubat 2018 - 04:29

En prestijli müzede sergilenecek

spl674552_018

Bu efsane isim için 16 Haziran'da Londra'da bulunan Victoria & Albert Müzesi'nde bir sergi açılacak. Bu müze modayla yakından ilgilenenlerin çok iyi bildiği, çok değerli eserlerin sergilendiği bir mekan. Kalıcı moda sergilerine de ev sahipliği yapan müze, şimdiye kadar pek çok ünlü markanın koleksiyonlarına da yer verdi. Hatta bu ay sona erecek olan Balenciaga'nın retrospektif sergisi de şu an aynı mekanda meraklılarıyla buluşuyor.

İlk kez Meksika dışına çıkıyor

spl1144589_010

Sergide, Frida Kahlo'nun bugüne dek hiç görülmemiş mektupları başta olmak üzere sanatçının farklı kişisel eşyaları da yer alacak. Kahlo'ya ait ikonik Meksika kıyafetleri, meşhur aksesuarları, mücevherleri ve Tehuana elbiselerini görecek olmak şimdiden meraklıları arasında heyecan yarattı bile. 50 yıl kapalı kalan evindeki gardırobundan çıkarılan eşyaların sergilenmesiyle Kahlo'yu daha yakından tanımak mümkün olacak. Üstelik bu kıyafetler ilk kez Meksika'nın dışına çıkacak…

frida

Eklektik stil sahibi

spl1144589_059

Stiliyle her daim dikkat çeken Frida Kahlo günümüzde de pek çok kişiye ilham veriyor. Dünyaca ünlü starların dahi özel günlerde efsane sanatçı gibi giyinmelerini de buna örnek olarak verebiliriz. Eklektik bir tarza sahip Kahlo, renkli kıyafetleriyle de dikkat çeken bir isim. Kendine has bir stile sahip olan Kahlo'nun kafasına taktığı taçları, etnik kıyafetlerini, pek çok fotoğrafta gördüğünüz omzuna attığı şallarını ve stiline dair pek çok detayı görebileceğiniz sergi 4 Kasım 2018'de sona erecek.

spl1144589_062