Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
George Floyd için yapılan protesto gösterilerinde lüks markalar yağmalandı
George Floyd için yapılan protesto gösterilerinde lüks markalar yağmalandı
Louis Vuitton, Chanel, Fendi, Hermes, Nike, Alexander McQueen ve Gucci gibi dünyaca ünlü markalar, George Floyd'un ölümü üzerine yapılan protesto gösterileri sırasında yağmalandı...
Moda 2 Haziran 2020 - 10:48

Göz altındayken, polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürülen Afro Amerikalı George Floyd’un ölümü sonrası, ırkçılığa yönelik şiddetli protestolar artmaya başladı. New York, Chicago, Minneapolis, Los Angeles, Baltimore gibi şehirlerde protestolara şiddet de eşlik etti. Şiddetin önüne geçebilmek için birden fazla eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi, Ulusal Muhafızlar göreve çağırıldı ama durum daha da kötüleşdi.

Şiddetten dünyaca ünlü lüks segment markalar da nasibini aldı. Louis Vuitton, Chanel, Fendi, Hermes, Nike, Alexander McQueen ve Gucci gibi dünyaca ünlü markalar yağmalandı ve tahrip edildi. Tüm mağazaların camlarına, duvarlarına ve kapılarına ise sloganlar yazıldı. Markalar zarar görünce de, dış basında yer alan bir habere göre, devlet zararları karşılayacağını açıkladı.

Son güncelleme: 10:51 - 02.06.2020