Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Les Benjamin yeni koleksiyonunu Paris’te tanıttı
Les Benjamin yeni koleksiyonunu Paris’te tanıttı
Basketbol sporunun zihin, beden ve ruh arasında kurduğu dengeyi keşfederek gençlik kültürünün anlatılmamış hikayelerini ortaya çıkarmayı amaçlayan Les Benjamins, 2019 İlkbahar-Yaz kadın-erkek koleksiyonunu Paris moda haftası kapsamında tanıttı...
Moda 2 Ekim 2018 - 11:51

Road to Ball yani Potaya Giden Yol isimli, 2019 İlkbahar-Yaz kadın ve erkek koleksiyonunu geçtiğimiz hafta Paris’te tanıtan Bünyamin Aydın, yeni tasarımlarıyla yine dikkat çekiyor.
les-benjamins2Basketbol geleneğinin bilinen giyim kodlarını alıp çok kültürlü bir ortamda yeniden kavramsallaştıran, bir yandan da kullanıcıyı kendi öyküsünü yazmaya davet eden ve kendi referanslarını, ifadelerini ve anlamlarını belirleme özgürlüğüne sahip olduğunu hatırlatan Les Benjamins “Çocukluğumda ve gençliğimde iki basketbol takımında oynadım ve her zaman basketboldan ilham alan bir koleksiyon tasarlamak istedim” diyor.
les-benjamins4Aydın, Uzak Doğu geleneklerinden ve küresel kentli yaşam tarzından izleri kontrastlarla birleştirdiği son koleksiyonu için şunu ekliyor: “Farklı kültürleri aynı potada eritmeyi sevdiğim biliniyor. Japon basketbol ligi B. League de ele almak istediğim fikirlerden biriydi.”
les-benjamins1Koleksiyonun Japonya'dan yola çıkan teması, spor giyim ile özel dikimin arketiplerini bozup hibrit formlarda bir araya getirme üzerine kurulu. Klasik sokak giyimi kodları yeni standartlar belirlemek için altüst edilirken Japon iş giyiminin ciddiyeti yeni orantılar ve işlevsellik yaratmak amacıyla athleisure stillerle buluşturuluyor.
les-benjamins