10 yıl önce bakkal dükkanı dün de evi yandı

Adana'nın Kozan ilçesinde 10 yıl önce bakkal dükkanının yanmasının ardından bu kez de orman yangınında evini kaybeden yaşlı kadın gözyaşlarıyla yardım istedi.

10 yıl önce bakkal dükkanı dün de evi yandı

Kozan ilçesine bağlı Kızlarsekizi Mahallesi’ndeki orman yangını devam ediyor. Dün yangında evi yanan Fatma Okutan (64) bugün evinin önüne gelip gözyaşlarına boğuldu.

“SÜT SAĞACAK ÇANAĞIM BİLE KALMADI”

Bütün eşyaları yanan 5 çocuk annesi kadın, 10 yıl önce de bakkal dükkanının yandığını hatırlatarak, “Dün canımızı zor kurtardık. Bakkalım da 10 sene önce yandı. Evimin tez yapılmasını istiyorum. Başka evim de yok. Tek bu evim var. Buğdayımdan hayvanlarımın yemine kadar her şeyim yandı. Dolabım, televizyonum yandı. Sadece üzerimdeki kıyafetlerim kaldı. Dün kaçtık yangından. Süt sağacak çanağım bile kalmadı” diye konuştu.

Fatma Okutan’ın akrabası Ümmügülsüm Okutan ise “Kocası öldükten sonra Fatma’nın evini düzene soktuk ama dün hepsi gitti. Bir an önce evinin yapılmasını istiyoruz. Başka bir şehre falan gidemeyiz. Burada doğduk, büyüdük” ifadelerini kullandı. (İHA)

 

Haluk Levent'ten Cemile Teyze çağrısı İlginizi Çekebilir Haluk Levent'ten Cemile Teyze çağrısı Manavgat'taki yangında çiftliği yanan Tuğba Özay hastanelik oldu İlginizi Çekebilir Manavgat'taki yangında çiftliği yanan Tuğba Özay hastanelik oldu