Sözcü Plus Giriş

‘Bozkır/Kuşlara Bak Kuşlara’ filminin çekimleri başladı

Yönetmen Mehmet Tanrısever, bu kez memleketi Bozkır'a kurdu stüdyoyu... 'Bozkır/Kuşlara Bak Kuşlara' filminin çekimleri Konya'da başladı.

Güncellenme: 13:52, 07/08/2018
‘Bozkır/Kuşlara Bak Kuşlara’ filminin çekimleri başladı

Yapımcı Mehmet Tanrısever'in aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturduğu ve Feza Film’in yeni projesi olan ‘Bozkır/Kuşlara Bak Kuşlara' da başlıca rolleri Soydan Soydaş, Süleyman Kabaali, Tarık Tanrısever, Aycin Tuyun, Yaşar Alptekin, Haldun Boysan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Engin Yüksel, Melike Balçık, Aslı Erdemir, Arzu Budak Yılmaz ve Barış Hayta paylaşıyor. Yaklaşık 65 kişilik bir teknik ekiple Konya'nın Bozkır ilçesinde çekimleri devam eden filmde, Bozkır'ın eşsiz doğal güzellikleri de beyazperdeye yansıtılıyor.

bozkir

“BAZI İNSANİ DEĞERLERİN HATIRLANMASINDA FAYDA VAR”

Film hakkında bilgi veren yapımcı-yönetmen Mehmet Tanrısever, Anadolu insanının mertliğini ve kahramanlığını vurgulamak istediklerini söylüyor. Günümüzde insanların ihtiyaçlarının giderek arttığını, buna rağmen mertlik ve cömertlik gibi özelliklerin azaldığını kaydeden Tanrısever, ‘Bazı insani değerlerin yeniden hatırlanmasında fayda var. Filmimi böyle bir amaca hizmet etmeyi hedefliyor' diye konuştu. Çekimleri yaklaşık dört hafta sürecek olan ‘Bozkır/Kuşlara Bak Kuşlara' adlı film 2019 yılı içerisinde sinemaseverlerle buluşacak.

dsc01788
Yayınlanma Tarihi:11:00,