Sözcü Plus Giriş

Corona tedbirlerine uyulmadığını görünce gözyaşı döktü

Bursa’da sokaklarda maske takmayanları görünce üzüntüden ağlayan 76 yaşındaki Kamil Aslan, "İnsanlar kurallara uymadığı için karantinada olan 51 yaşındaki oğluma bu yaşımda gidip ekmek aldım" dedi.

Güncellenme: 16:39, 26/11/2020

Günlük vaka sayısının 28 bin 351’e ulaştığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa’da vaka sayısındaki artışa dikkat çekerek, tedbirlere daha dikkatli uyulmasını istedi. Yapılan tüm uyarılara rağmen Bursa’da sokak ve meydanlardaki kalabalık ise dikkat çekti.

Kent Meydanı’nda maskelerini çenelerine indirerek, yürüyen birçok kişi, denetim yapan polisleri görünce düzeltti.

“OĞLUMA AĞLAYARAK ELMEK ALDIM”

Vaka sayılarındaki artışa rağmen vatandaşın kurallara uymadığını ve bu durum yüzünden çok zorluk yaşandığını anlatan Kamil Aslan, karantinadaki oğluna ekmek almak zorunda kaldığını ağlayarak anlattı:

“İnsanlarımız asla akıllanmıyor. Bakıyorsun maskesi ya çenesinde ya da kolunda geziyor. Allah korusun bu milleti, tamam doktorlar da koruyor ama doktorun elinden de bir şey gelmiyor. Benim oğlum 15 gün karantinaya girdi. Evden dışarı çıkamıyor. Beni arayıp diyor ki ‘Baba bana ekmek getir’ 76 yaşındayım, oğluma hizmet ediyorum. Neden? İnsanlar birbirini korumadığı için. Canını seven kurallara uysun. 51 yaşındaki oğluma ekmek aldığım için duygulandım çünkü babayım ben, oğluma bakmak zorundayım.” (DHA)

İlginizi ÇekebilirTaksicinin coronalı müşteri isyanı: İndirsem bir türlü, gitsem bir türlüTaksicinin coronalı müşteri isyanı: İndirsem bir türlü, gitsem bir türlü

 

 

Yayınlanma Tarihi:16:36,