Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
HAYTAP’dan çağrı: ‘Atların sesine kulak ver!’
HAYTAP’dan çağrı: ‘Atların sesine kulak ver!’
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Büyükada’da yıllardan beri fayton atlarının kullanılmasına karşı eylem yaptı.
Fatma VURGUN
Yaşam 2 Haziran 2018 - 14:44

HAYTAP, bugün Büyükada'da fayton atlarının kullanılmasının yasaklanması için eylem yaptı. Faytonların kullanılması yerine alternatif olarak elektrikli ya da akülü faytonun kullanmasını gerektiğini savunan HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Bayram, “Otomobile bindiğinde ne kadar yaktığını düşündüğün kadar faytona bindiğinde de atın canı ne kadar yanıyor onu düşünün. Kırbaç sesi senin için işin parçası, bir at içinse ölümün çağrısıdır. Her şey sevmekle başlar, sevginde onlara da yer ver! Atlara kulak ver!” ifadelerini kaydetti.

sulebayram

HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Bayram

‘FAYTONCULARIN İŞİ ELİNDEN ALINSIN İSTEMİYORUZ’

HAYTAP Genel Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat ise “Bu işi düzenleyecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Kadir Topbaş söz vermişti ancak görevden alındı yeni başkandan da randevu talep ettik. Faytoncu kardeşlerimizin de işi elinden alınsın istemiyoruz onlarla birlikte bu işi düzeltmek istiyoruz. Büyükada'da bir atları tedavi edecek veteriner bile yok. Burada eğer araba olsaydı, hemen servisler açılırdı ancak yaralı atların tedavisi bile yapılamıyor. İnanıyorum ki 3-5 sene içerisinde denizlerde at iskeleti görmeyeceğiz” dedi.

ahmetkemalsenpolatatlar3