Her derdin devası bal

Balın gerçekten de bir mucize olduğunu yanına ufak baharat, meyve, vs. ekleyerek görebilirsiniz. İşte balın her derde deva geldiğini kanıtlayan mucizevi tarifler...

Her derdin devası bal

Bal ve Turunçgil karışımı: Boğaz ağrıları ve grip için birebir bir karışım. içine biraz da zencefil atarsanız boğazınızı rahatladığını ve balın da bakterilerin yok olmasına yardımcı olması sebebiyle hızlıca iyileştiğinizi göreceksiniz. Kış gelirken aklınızda bulunsun.

shutterstock_128327429-custom

Bal ve limon: Yüksek ateşin ve soğuk algınlığının semptomlarının iyileştirilmesinde bundan daha iyi bir karışım bulamazsınız. Balın içine kestiğiniz limon dilimlerini atın, bekletip tüketin.

shutterstock_145700177-custom

Bal ve tarçın: Tarçın ve bal karışımı bağışıklık sisteminizi destekleyecektir, bunu yaparken aynı zamanda yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları ile mücadele eden vücudunuza yardımcı da olacaktır.

shutterstock_150321893-custom

Bal ve zencefil: Zencefil, steroid olmayan anti enflamatuar ilaçlar gibi çalışarak enfeksiyonların rahatlatılmasında yardımcıdır, ayrıca dolaşıma da yardımcı olduğu bilinmektedir. Balla bir araya geldiğinde mide rahatsızlıklarına karşı harika bir ilaçtır.

shutterstock_163379648-custom

Bal ve karanfil: Bu tarifin özünü karanfilin içinde bulunan çok güçlü bir anestetik olan Eugenol oluşturur. Eugenol aynı zamanda bal gibi güçlü bir antiseptiktir ki bu da enfeksiyonlarla mücadelede harika iş çıkarır. Karanfil, diğer eugenol kaynaklarından 20 kat daha fazla eugenol içerir, bu da diş ağrılarınızın geçirilmesinde bir numara iş görür.

shutterstock_169451567-custom

Bal ve elma sirkesi: Sirkenin sindirimi ve mineral emilimini artıran etkisiyle birlikte bu karışım reflüsü olanlar için harika bir ilaçtır. Rahatlamak için bu karışımı her gün tüketebilirsiniz.

shutterstock_177189773-custom

Bal ve nemlendirici krem: Vücudunuzdaki çatlakları, salt kreme göre çok daha iyi onaracak ve hızla iyileştirecektir.

shutterstock_178272020-custom

Bal ve kahverengi şeker: Kurumuş cildinizi nemlendirmek ve ölü deriden kurtulmak için güzellik salonlarına para saçmanıza gerek yok. Bu karışım istediğinizi fazlasıyla verecektir.

shutterstock_257856050-custom

Bal ve yoğurt: Probiyotikler bakımından son derece zengin olan yoğurt hem enflamasyonu azaltacak hem de cildin doğal pH dengesini tesis edecektir. Balla karıştırarak elde ettiğiniz karışım ise sivilcelerle mücadelede harika bir maske olacaktır.

shutterstock_274909544-custom

Bal ve Hindistan cevizi suyu: Hindistan cevizi suyu çok fazla elektrolit içerir, bu da kas ağrılarına sebep olan dehidrasyonu ortadan kaldırmanın en iyi yoludur. Enerji de versin istiyorsanız karışıma turunçgil de ekleyebilirsiniz.

shutterstock_283974902-custom

Bal ve limon: Bal, limon ve sıcak su. Son yapılan araştırmalar ışığında bal ve limonun kilo verdirici etkisinden istifade etmenin en güzel yolu.

shutterstock_292170755-custom

Bal ve elma sirkesi: Ayurveda metinlerine göre vücut dokusundaki yağlardan ve kolesterolden kurtulmanın en iyi yolu.

shutterstock_296002607-custom

Bal ve zerdeçal: Bal ve zerdeçal karışımını günde üç defa uygulamanız halinde ağız içi yaralarının çok daha hızlı iyileştiğini göreceksiniz.

shutterstock_311400167-custom

Bal ve taze zencefil: Bal ve zencefil suyu karışımının günde iki defa kullanılması halinde sinüsleri rahatlattığı ispatlanmış bir gerçektir.

shutterstock_314109041-custom

Bal ve portakal suyu: Araştırmalar portakalın yatıştırıcı bir etkisinin olduğunu ve yorgunluğun, bitkinliğin ve kaygıların giderilmesinde yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Balla karıştırdığınızda anksiyete ile mücadelede güçlü bir yardımcı elde etmiş olursunuz. Turunçgil yapının ayrıca konsantrasyonu artırdığı da bilinen bir gerçektir.

shutterstock_314280011-custom

Bal ve ananas: Sigaranın yol açtığı zararlı etkilerin aza indirilmesinde bu karışımın son derece faydalı olduğunu göreceksiniz.

shutterstock_321685580-custom

Bal ve hintyağı: Şaşırtıcı ama bu karışım hıçkırığınızı bir anda kesecektir.

shutterstock_321842723-custom

 Bal ve tarçın: Bilim insanları balın sadece hasarlı deriyi onarmakla kalmadığını, son derece ciddi egzama vakalarında kuru dokuların atılmasında ve yeni doku oluşumunu teşvik etmede de işe yaradığını göstermişlerdir.

shutterstock_334627208-custom

Bal, tarçın, limon suyu ve karbonat: Ağız kokularının giderilmesinde bundan daha etkili bir ağız gargarası bulmanız imkan dahilinde değil.

shutterstock_338330192-custom

Bal ve yumurta akı: Bal ve zengin protein kaynağı yumurta akıyla hazırlayacağınız bir maske saçlarını besleyecek ve onları yenileyecektir.

shutterstock_386353828-custom