Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her şeyi bırakıp, Bursa’da rehabilitasyon merkezi kurdu
Her şeyi bırakıp, Bursa’da rehabilitasyon merkezi kurdu
Hayvansever Fatma Şeren, İstanbul’da terzilik yaparken bir yandan da sokak hayvanlarına sahip çıkmış. Zamanla baktığı hayvanların sayısı artınca da İstanbul’daki evinden kalkıp Bursa’nın İznik ilçesine yerleşmiş. Hayvansever Şeren şimdi oğlu Dinçer ile birlikte İznik-Adapazarı Kara yolu Çiçekli Köyü mevkiinde 2 dönüm arazi üzerine kurduğu rehabilitasyon merkezinde 80’den fazla sokak hayvanına bakıp onları tedavi ediyor. Şeren, merkezi için sadece mama desteği isteğini söyledi.
Halil ATAŞ
Yaşam 11 Aralık 2018 - 16:26

Rehabilitasyon merkezinin içine yaptığı küçük prefabrik evde yaşayan Fatma Şeren aç, felçli, görme yeteneğini kaybetmiş sokak hayvanlarının gönüllü bakıcılığını yapıyor. Mutlu bir hayatı olduğunu söyleyen Şeren, “6 ay önce İstanbul'daki evimi bırakıp, bir hayırseverin tahsis ettiği 2 dönüm arazi üzerine sokak hayvanları için rehabilitasyon merkezi kurdum. Burası aynı zaman da benim evim. Onlarla birlikte yaşıyorum. Hepsi benim çocuklarım gibi, her birinin de ismi var” dedi.

“HER BİRİNİN HİKAYESİ VAR”

fatma-seren-sozcu-5

Birçok hayvanseverin zaman zaman rehabilitasyon merkezine gelerek çalıştığını ve mama yardımında bulunduklarını söyleyen Şeren,  “Buradaki hayvanların hiç biri sokaktan yetişkin olarak alınıp buraya konulmuş değil. Her birinin ayrı bir hikayesi var. Fırtınalı bir hava da doğum yapan anne köpek ve yavrularına sahip çıktık. O yavrular şimdi çok sağlıklı ve büyüdüler. Anne ise sahiplendirildi. Doğuştan felç olup yürüttüğümüz köpeğimiz var. Yaşlılığı nedeniyle kör olmuş ve sokağa atılmışı var. Yine doğuştan hiç gözleri olmayanı da var. Kedi yavrularını sahiplenip onları emzirip büyüten de var. Yani bura da tam bir dram var” şeklinde konuştu.

MİA İSİMLİ KÖPEĞİ 6 KEZ AMELİYAT ETTİRMİŞ

fatma-seren-sozcu-2

Rehabilitasyon merkezinde felçli ve engelli hayvanları da tedavi ettirip bakan Fatma Şeren Mia ismini koyduğu doğuştan felçli köpeği 6 defa ameliyat ettirmiş. Egzersizlerle Mia'nın artık yürüdüğünü hatta koştuğunu ifade eden Şeren, tek bacağı olmayan Karamuk isimli yavru köpeğe de protez bacak yardımı beklediğini söyledi. Burası ayrı bir dünya diyen Şeren şöyle devam etti, “Sosis ise çok farklı, öksüz kedi yavrularını emzirdi ve büyüttü.. Ben ise sadece mama yardımı istiyorum. Başka hiç bir şey istemiyorum. Diğer her şeyi çözebilirim ama mama sorunu büyük. Ayda 70 paket mamam gidiyor. 35'e düşürsem de alamam. O zaman bu hayvanlar yarı aç demektir”

fatma-seren-sozcu-4 fatma-seren-sozcu-3 fatma-seren-sozcu-1 fatma-seren-sozcu