Sözcü Plus Giriş
GALERİ İşte Google haritasındaki hayalet yerler 14 Mayıs 2019 05:30
1 Google'ın yer haritasi olan Google Earth sayesinde dünyanın her yerini istediğimiz zaman görebiliyoruz. Ancak Google'ın bile göremediği bazı yerler var. İşte Google haritasındaki hayalet yerler...
2 Baker Gölü, KANADA: Google harita uygulamasında, bu bölgeyi bant çekip kapatıyor. Bu bölgede uzaylılara ait nirengi işaretleri olduğu söyleniyor.
3 Ramstein Hava Üssü, ALMANYA: NATO'ya bağlı bu askeri hava üssü terör saldırıları için ciddi bir hedef olarak görülüyor. Bu nedenle Google bu bölgeyi kısmen kapatmış.
4 Pasific Northwest, ABD: Burada FEMA ve HAARP ile ilgili askeri çalışmaların yapıldığı iddia ediliyor. Ancak kesin bir bilgi verilmiyor. Bölgeye gidenler, görünüşte bomboş olan arazinin dikenli tellerle çevrili olduğunu ve hiçbir giriş kapısının olmadığını söylüyor.
5 Szazhalombatta petrol rafinerisi, MACARİSTAN: Bir petrol rafinerisi olan bu alan uygulamada "yeşil çizim"le örtülmüş durumda. Rafineri binaları yok edilerek dümdüz yeşil bir görüntüyle sunulan yerin neden gizlendiği bir sır
6 Huis Ten Bosch Sarayı, HOLLANDA: Hollanda kraliyet ailesine ait bu sarayın görüntüleri sansürlenmiş. Nedenine yönelik ise bir açıklama bulunmamakta.
7 Bilinmez bölge, RUSYA: Kimsenin neresi ya da ne olduğuna dair bilgisinin olmadığı gizemli bir nokta. Siberian Lights isimli internet sitesindeki bir yorumcu buranın gizli bir savunma üssü olduğunu ve radar istasyonu, füzesavar bulunduğunu iddia etmiş. Bir başka yorumcu ise bölgenin hiçbir yerde gerçek fotoğrafı olmadığını, mevcut fotoğraflarında başka yerlerin görsellerini kopyala yapıştır modeliyle yapılmış sahte resimler olduğunu iddia ediyor.
8 Mobil Petrol Şirketi, Buffalo-ABD: Terörist saldırılara hedef olma ihtimali doğrultusunda gizlendiği söylense de gerçek sebep bu mu değil mi bilinmiyor.
9 KUZEY KORE: Ülkenin tamamı Goople Maps'ta kocaman bir yeşillik olarak yer alıyor. Ne bir otoban, ne bir sokak, ne bir bina hiç bir şeye görüntülerde yer verilmiyor.
10 Reims Hava Üssü, FRANSA: Bu yerin de neden gizlendiğine dair hiçbir bilgi yok.
11 Indian Nükleer Enerji Santrali, New York- ABD: Neden görüntü verilmediği tam bir muamma olan yerlerden biri.
12 Vokel Hava Üssü, HOLLANDA: Bu üssün neden gizlendiği bilgisi WikiLeaks'in ortaya çıkardığı belgelere dayandırılıyor. Bu belgelere göre bu üste nükleer silah başlıkları bulunuyor.
13 HAARP Üssü, Alaska, ABD: ABD'nin şu anda en gözde savaş silahı olan HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program), ses gücüyle yapılabilecek operasyonlar konusunda korkutuyor. Sivil gözlerden gizlenen bu alanla ilgili, yapılan deneylerin istendiğinde depremlere, sellere neden olabilecek kadar güçlü olduğunu iddia ediyor.
14 Mazda yarış alanı, ABD: En çok şaşırtan yerlerden biri de bu yarış alanı. Basit bir yarış pisti olan alan neden gizleniyor? Bilinmiyor.