Kanye West kilise kurmak istediğini söyledi

Bir süredir her pazar evinin bahçesinde müzikli kilise ayini düzenleyen Kanye West'in kilise kurmaya karar verdiği iddia edildi. West, Hz. İsa'ya sanat yoluyla ulaşmak istiyormuş...

Kanye West kilise kurmak istediğini söyledi

Pek çok Hristiyan, pazar günleri kiliseye gidip ibadet edip ilahi söylerken, Kanye West bu seremoniyi bir süredir evine taşıyor. ‘Sunday Service’ adını verdiği bu oluşumla, her pazar farklı lokasyonlarda evinin bahçesinde kilise ayini düzenliyor.
Sunday Service ayin gibi görünse de insanlar daha çok dans edip eğleniyor. Ayinler öyle beğenildi ki, geçtiğimiz hafta Coachella’da da sahne aldılar. Bu oluşumu daha da büyütmeyi düşünen West’in yakın zamanda bir kilise kurmaya karar verdiği iddia edildi.

Şarkıcıya yakın kaynaklara göre Kanye West, kilise kurmak istiyor fakat kuracağı kilisenin geleneksel halinden farklı olacağını söylüyormuş. Yani vaaz verilen ya da ilahi okunan bir kilise dışında, daha çok insanları sanat yoluyla Hz. İsa ile buluşturmayı planlıyormuş.
Hem kendi hem tüm çocukların inançlı büyümesini de isteyen West, inanç konusunda aşırı tutkuluymuş ve bunu artık insanlarla paylaşmak istiyormuş.