Rize’de içinden çıkılamaz bir yol hikayesi

Rize’nin Hemşin ilçesinde yolu olmayan mahallede yaşlılar sırtlarda taşınıyor. Herkes yol istiyor ama kimse arazisinden yer vermiyor. Mahallede yol sorunu nedeniyle yaşlı hastalar sırtlarda taşınıyor. 

Rize’de içinden çıkılamaz bir yol hikayesi

İlçeye bağlı Bahar mahallesi sakinlerinin arazilerinden yol geçmesini istememesi üzerine komşuları mağduriyet yaşıyor. Mehtap Kaytazoğlu baharın gelmesi ile evine çıkmak isteyen 95 yaşındaki komşusu Memdure Kobal'ı sırtında taşırken, o görüntüleri ise sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerin yayılmasının ardından ise yol sorunu olan mahallede yol vermek istemeyen diğer komşulara tepkiler oluşmaya başladı.

“PATİKADA YÜRÜYEBİLSİN DİYE ÇİMLERİ TEMİZLİYORUZ”

Memdure Kobal'ı sırtında taşıyan Mehtap Kaytazoğlu mahalledeki diğer hasta ve engelli komşuları hakkında da bilgi vererek “Bir komşum yüzde 70 görme engelli. O patika yolda yürüyebilsin diye çimleri temizliyoruz çünkü yeşil gözüne alıyor. Kendisi onun için sopa ile geziyor. Patika olduğu için yoldan aşağıya düşmüşlüğü bile var. Aynı zamanda epilepsi hastası. Sadece o değil bir komşumuzun daha oğlu var. O da epilepsi hastası. Ciddi mağduriyet yaşanıyor” dedi.


“15 GÜN ÖNCE BÖBREK SANCISI TUTTU” 

Kendi annesinin de böbreklerinden kaynaklı rahatsızlandığı sırada taşınmakta güçlük yaşadıklarını da sözlerine ekleyen Kaytazoğlu şöyle konuştu:

“88 yaşında annem Raziye. Memdure halayı sırtıma aldım taşıdım ama annem öyle değil. Onun kalıbı ile annemin kalıbı aynı değil. Annem 180 boyunda yaklaşık 90 kilogram ağırlığında. Benim taşıyabilmem mümkün değil. Komşudan destek alıyorum veya yürütmek zorunda kalıyorum.

Daha 15 gün önce böbrek taşı sancısı tuttu. Sırtımıza alamadık, alamadığımız gibi yürütmek zorunda kaldık. Ambulans çağıramadık; sedye gelemiyor, gelse yol yok taşınmıyor. Sözü geçen kim varsa bu konuya el atmasını istiyoruz.”


“KOMŞULAR BANA KIZACAK” 

“Benim şimdi bu konuşmamı dinlese benim komşularım bana kızar. ‘Biz yol veriyoruz da sen neden böyle ediyorsun' derler. Evet hepsi yol istiyor, yol taraftarı ama kimse ‘Benim arazimden geçsin' istemiyor. Yani nereden gelecek yol, karşıdan asma köprüyle mi gelecek bilemiyorum” şeklinde konuştu.
(İHA)
Nijeryalı Ola ve Deborah Rize'de tanıştı, Rize'de evlendi İlginizi Çekebilir Nijeryalı Ola ve Deborah Rize'de tanıştı, Rize'de evlendi

Karadeniz'de hamsi azaldı, 'çaça' avı başladı İlginizi Çekebilir Karadeniz'de hamsi azaldı, 'çaça' avı başladı Doğu Karadeniz'de kış güzelliği İlginizi Çekebilir Doğu Karadeniz'de kış güzelliği
Loading...