Sözcü Plus Giriş

Saç dökülmelerine yeni çözüm

Saç dolgusu, saçlı derinin canlandırılması ve yeniden saç çıkması için kullanılan en kolay yöntemlerden biridir…

null
Güncellenme: 04:14, 26/11/2017
Saç dökülmelerine yeni çözüm

Dr. Eylem ACAR

Yaygın bir sorun

Genetik, endokrin bozukluklar, doğum sonu dönemi, menopoz, diyabet, beslenme bozuklukları, anemi, bazı ilaçlar ve  kronik hastalıklar saç dökülmesine neden olabilir…

yaygin-sorun

Dermatoloğa başvurun

FÖN çekilmesi, bazı şampuanlar, boya, perma, renk açma işlemleri, stres, deniz suyu, klor gibi faktörler de  saçları olumsuz etkiler. Bu gibi nedenlerin araştırılması için mutlaka dermatoloğa danışmalısınız. Belli tetkiklerden elde edilen sonuçlara göre uyguladığımız birçok tedavi yöntemi vardır.

nasil-yontem

Nasıl bir yöntemdir?

Yaklaşık 15-20 dakika süren uygulama ağrısızdır. Çok hassas kişilerde konforlu bir uygulama için lokal anestezik krem uygulanabilir. 1 cc'lik şırınga içindeki ürün yaklaşık 1 cm aralıklarla saçlı deri bölgesine uygulanır. Saç foliküllerinin bulunduğu derinin dermal papilla tabakasına etki eden hair filler kompleksi (saç dolgu bileşimi) saç folikül hücrelerinin büyümesini sağlayan büyüme faktörleri içerir. Ayrıca saç büyümesini teşvik eden çeşitli mediatörleri içerir.

avantajlari

Avantajları nelerdir?

Saç dolgusu; saçın yeniden çıkmasını ve saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayan yenileyici peptid kompleksi ve büyüme faktörleri ile formülize edilmiştir. Patentli peptid kompleksi ve büyüme faktörleri ile hızlı sonuç alınırken 4 seans (8 hafta) sonunda gözle görülür değişim olur.