Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Silivri’de yavru kedi işkence edilerek öldürüldü
Silivri’de yavru kedi işkence edilerek öldürüldü
Silivri'de bir caminin bahçesinde 45 günlük yavru kedi işkence edilerek öldürüldü.
Yaşam 2 Eylül 2020 - 11:49

Silivri Piri Mehmet Paşa Cami avlusunda dün akşam saatlerinde vatandaşlar yavru bir kedinin yerde hareketsiz yattığını gördü. Durumun Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği’ne (HAYKURDER) bildirilmesi üzerine dernek harekete geçti.

Camiye ekip yollayan HAYKURDER, aldıkları ihbar ile ilgili Silivri Kaymakamlığı ve Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğünü de eş zamanlı bilgilendirdi. Olay yerine ulaşan dernek görevlileri yavru kedinin işkence edilerek öldürüldüğünü tespit etti. Bunun üzerine dernek yöneticileri tarafından faillerin tespiti için suç duyurusunda bulunuldu.

HAYKURDER’in şikâyeti üzerine Silivri Savcılığı kedinin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için nekropsi talimatı verdi. Polis olay yeri ve çevresindeki kameraları incelemeye alırken, kedinin cansız bedeni de nekropsi yapılmak üzere Silivri Belediyesi Küçük Hayvan Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Olayın duyulmasının ardından sosyal medyada yavru kedinin işkence edilerek öldürülmesine tepki yağdı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. Olay sonrası yazılı açıklama yapan HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı da bu işin peşini bırakmayacaklarını açıkladı.  DHA