Tarkan isyan etti: Bir durun! Yeter artık…

Rize İkizdere'deki İşkencedere Vadisi'ne yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin mücadelesi devam ederken yöre halkına sanatçılardan da destek geldi. Tarkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım" ifadelerini kullandı.

Tarkan isyan etti: Bir durun! Yeter artık…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen günlerde acele kamulaştırma kararı verdiği, dünyada koruma altındaki 200 vadiden biri olan Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde jandarma korumasındaki iş makineleri çalışmaya başladı. Projeye karşı çıkan halka sanat dünyasından da destek geldi.

“İÇİM YANIYOR BENİM DE”

Tarkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de.

* Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım.

* Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bie durun artık! Yeter!

İşkencedere Vadisi'nde tahribat başladı İlginizi Çekebilir İşkencedere Vadisi'nde tahribat başladı İşkencedere'de, dozerli çalışmalar jandarma korumasında başladı İlginizi Çekebilir İşkencedere'de, dozerli çalışmalar jandarma korumasında başladı Berkay Ateş'ten Tarkan itirafı İlginizi Çekebilir Berkay Ateş'ten Tarkan itirafı
Loading...