Uzun yıllardır kulaktan kulağa yayılan bir efsane haline gelen erkek cinsel organının boyu ile ayak uzunluğu arasında bir bağlantı olduğu söylentisi çürütüldü.

ABD merkezli cerrah Dr. Rena Malik, daha büyük ayakkabılı erkeklerin daha büyük bir cinsel organa sahip olduğu stereotipini ortadan kaldıran bir açıklama yaptı.

“Bir CEO’nun Günlüğü” adlı podcast’e konuk olan uzman, bir erkeğin organının büyüklüğünü doğru bir şekilde gösterebilecek bir vücut parçasının bulunduğunu söyledi.

Dr. Malik, "Sadece Japon erkeklerinin incelendiği bir Japon çalışması var. Dolayısıyla bazı sınırlamalar olsa da, tüm vücut kısımlarını ve penis uzunluğunu ölçtüler ve burun uzunluğunun el veya ayak uzunluğu ile değil, penis uzunluğu ile ilişkili olduğunu buldular." diyor.

Uzman, burun ve penis büyüklüğü arasında bağlantı kuran başka çalışmalar görüp görmediğini açıklamadı.

UZATMAK İSTEYENLER DİKKAT...

Dr. Malik ayrıca cinsel organ boyunu uzatmak isteyen gençlerin traksiyon cihazı kullanabileceğini söyledi.

Uzman, "Bunlar penis uzatmak için yapılmış cihazlar ama aynı zamanda penis eğriliğine sahip erkekler için de yapılmışlar" diye açıkladı.

Mayo Clinic'e göre penis eğriliği, penis derisinin altındaki daha derin dokularda fibröz skar dokusunun oluştuğu ve kavisli ve ağrılı ereksiyonlara neden olduğu bir durum olarak tanımlanıyor.

Ayrıca penisin ereksiyon halindeyken kısalmasına da neden olabilir. Dr. Malik, traksiyon cihazının penisin uzunluğunu 2 cm'ye kadar artırabileceğini ekledi.