Tecrübeli Hollywood yapımcısı Carol Baum, 26 yaşındaki aktris Sydney Sweeney’in dış görünüşü ve filmografisi hakkında ağır yorumlarda bulunmuştu. 

Aynı zamanda Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde yardımcı profesör olan Baum, öğrencileriyle Sweeney hakkında konuştuğunu söyledi.

Baum, “Sınıflarıma ‘Bu kızı bana açıklayın’ dedim. Güzel değil, rol yapamıyor. Neden bu kadar ateşli?' Kimsenin bir cevabı yoktu. Ama sonra şu soru soruldu: 'Peki, eğer o da içinde olduğu için filminizi yaptırabilseydiniz, bunu yapar mıydınız?'... Bu cevaplanması çok zor bir soru çünkü hepimiz filmimizin yapılmasını istiyoruz.” şeklinde eleştirilerde bulunmuştu. 

ABD’li oyuncunun temsilcisi ise People’a yaptığı açıklamada, "Uzmanlığını ve deneyimini paylaşacak konumda olan bir kadının bunun yerine başka bir kadına saldırmayı seçmesi ne kadar üzücü."

“Sektörde geçirdiği on yıllar boyunca öğrendiği şey buysa ve öğrencilerine derste bunu anlatmanın uygun olduğunu düşünüyorsa, bu utanç verici. Bir kadın yapımcı arkadaşını haksız yere aşağılamak Baum'un karakteri hakkında çok şey anlatıyor." dedi.

Baum'un ise TMZ'ye yorumlarından pişman olduğunu ve normalde bir oyuncu hakkında bu şekilde olumsuz konuşmadığını söylediği bildirildi.