Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, yaklaşan Fenerbahçe mücadelesi öncesinde adil ve cesur bir yönetim talebinde bulundu.

Uygun, "Gördüğünü çalan, hakkaniyetli, yiğitçe bir maç yönetilmesini istiyoruz. Rakibin, takımın ismine veya pozisyonuna bakmadan gördüğü tüm doğru kararları vermesi yönünde beklenti içerisindeyiz. Hakem camiası kendi onurunu kendi kurtaracak.” ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in 33. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Sivasspor, mücadele öncesi hazırlıklarını basın ve taraftarlarının gözü önünde sürdürdü. Isınma hareketleriyle başlayan antrenman, Bülent Uygun'un yönetiminde pas çalışmaları ve taktiksel bir oyun ile devam etti. Antrenmanı, kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz başta olmak üzere eski futbolcular ve birçok taraftar da izledi.

"HAYALİMİZ UEFA YOLUNDA İLERLEMEK"

Avrupa kupalarına katılma hedefleri olduğunu belirten Uygun, "Ligin boyu kısaldı. Her şey daha da zorlaşıyor. Sivasspor olarak süreç içerisinde başardıklarımıza baktığımızda gerçekten şu ana kadar çok iyi bir ivme yakaladık ve çok güzel bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz UEFA Kupası'na katılabilme fırsatını tekrar yakalamak. Kalan 6 maçta alacağımız puanlar bizi UEFA kupasına götürecek. O yüzden de hayalimiz, isteğimiz, arzumuz kalan maçları kazanarak, UEFA yolunda ilerlemek." şeklinde konuştu.

"YİĞİTÇE BİR MAÇ YÖNETİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Bir basın mensubunun hakemlerle ilgili sorusu üzerine Uygun, şunları kaydetti:

Hakemlerin profesyonel olmasını Türkiye'de sağlayan ve onların yarı profesyonel olmasını söyleyen insanlardan bir tanesiyim. Onların gelişmesi adına bütün projeleri hep anlattık. Gördüğünü çalan, hakkaniyetli, yiğitçe bir maç yönetilmesini istiyoruz. Rakibin, takımın ismine veya pozisyonuna bakmadan gördüğü tüm doğru kararları vermesi yönünde beklenti içerisindeyiz. Hakem camiası kendi onurunu kendi kurtaracak. Diğer taraftan da kurumsal anlamda eskiden futbol oynamış kardeşlerimiz de VAR'da futbolu yorumlayabilmeli. Bunların hepsini bir entegre içerisinde harmanlayan, adaletli, dürüst, gördüğünü çalan, bütün pozisyonları doğru yorumlayan ve futbolun keyfini, tadını artıracak hakem camiasını biz dahil herkes bekliyor.