ABD’li atlet Noah Lyles tarihe geçti! En hızlı üçüncü atlet…

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda mücadele eden ABD'li atlet Noah Lyles, 200 metre yarışında 19.31'lik dereceyle altın madalyayı aldı ve rekor kırarak tarih kitaplarına adını yazdırmayı başardı.

ABD’li atlet Noah Lyles tarihe geçti! En hızlı üçüncü atlet…

ABD’li atlet Noah Lyles, Dünya Atletizm Şampiyonası 200 metre yarışında 19.31’lik üstün bir performansla tüm zamanların en hızlı üçüncü atleti oldu ve altın madalyanın sahibi oldu.

Tokyo’da Olimpiyat bronz madalyası kazanan Lyles, Kenny Bednarek (19.77) ve 18 yaşındaki Erryon Knighton (19.80) ile sıra dışı bir yarışa imza attı. 200 metrede üst üste ikinci şampiyonluğunu elde eden ABD’li koşucu, Usain Bolt (19.19) ve Yohan Blake’in (19.26) ardından tarihin en iyi üçüncü derecesini elde etmiş oldu.

Yarış sonrası duygularını paylaşan Lyles, “Knighton ve Kenny’nin arkamda olmasına sevindim. Bu sayede iyi bir başlangıç yapabildim” ifadelerini kullandı.

Dört kez Olimpiyat şampiyonu olan Michael Johnson’ın 1996’daki rekorunu da kırmayı başaran Lyles, “Bugün benim günüm. Sonunda hayal ettiğim şeyi gerçekleştirdim” dedi.

Lyles’ın derecesi ilk önce 19.32 olarak gösterildi ancak, resmi olarak 19.31 olarak açklandı.

Trabzonspor'da Vestergaard atağı İlginizi Çekebilir Trabzonspor'da Vestergaard atağı
Loading...