Dünya Atletizm Şampiyonası’nda efsaneler işbaşında

Kadınlar üç adımda Rojas, erkekler yüksek atlamada Barshim üst üste üçüncü altın madalyalarını aldı. Heptatlonda Thiam, kadınlar 1500’de Kipyegon ikinci kez dünya şampiyonu oldu.

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda efsaneler işbaşında

ABD’nin Eugene kentinde devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 4. gün, efsanelerin gövde gösterisine sahne oldu. Venezuela'dan Yulimar Rojas, Katar'dan Mutaz Essa Barshim, Kenya'dan Faith Kipyegon ve Belçika'dan Nafi Thiam altın madalya geleneklerini sürdürdü.

Kadınlar üç adımın Olimpiyat Şampiyonu ve dünya rekortmeni 26 yaşındaki Rojas, üst üste üçüncü kez dünya şampiyonu olurken 15.47 atladı. Erkekler yüksek atlamada da Barshim, 2.37 ile üst üste üçüncü şampiyonluğuna imza attı. Kadınlar 1500 metrede 2015 Pekin ve 2019 Doha'da gümüş alan Kipyegon, 2017 Londra'dan sonra 2022 Eugene'de 3:52.96 ile altına uzandı. Tarihin en iyi heptatloncularından Thiam'ın olimpiyat ve dünya şampiyonalarındaki madalya sayısı 5'e ulaştı (4A, 1G).

4. GÜNÜN ŞAMPİYONLARI

  • Kadınlar maraton: Gotytom Gebreslase (Etiyopya)
  • Erkekler yüksek atlama: Mutaz Essa Barshim (Katar)
  • Kadınlar üç adım atlama: Yulimar Rojas (Venezuela)
  • Erkekler 3000 engelli: Sofiane El Bakkali (Fas)
  • Kadınlar 1500 metre: Faith Kipyegon (Kenya)
  • Heptatlon: Nafissatou Thiam (Belçika)
Trans yüzücü Lia Thomas aday gösterildi, Riley Gaines tepki gösterdi İlginizi Çekebilir Trans yüzücü Lia Thomas aday gösterildi, Riley Gaines tepki gösterdi
Loading...