Sebastian Vettel sezon sonunda emekli olacağını açıkladı

Formula 1'de dört kez dünya şampiyonu olan Alman pilot Sebastian Vettel, 2022 sezonunun ardından emekli olacağını açıkladı.

Sebastian Vettel sezon sonunda emekli olacağını açıkladı

Formula 1’de Aston Martin adına yarışan ünlü Alman pilot Sebastian Vettel emekli oluyor… Bu hafta sonu gerçekleştirilecek Macaristan GP öncesinde yeni açtığı Instagram hesabından bir video yayınlayan Vettel, “2022 sezonunun sonunda Formula 1’den emekli olacağımı duyuruyorum” dedi.

Vettel, Red Bull takımıyla 2010-2013 sezonları arasında üst üste 4 şampiyonluk kazanmıştı. 35 yaşındaki Alman pilotun BMW ile başlayan kariyeri, Toro Rosso, Red Bull, Ferrari ve son olarak Aston Martin takımlarıyla yarışmasının ardından sona eriyor.

‘AİLEMLE VAKİT GEÇİRMEK İSTEDİĞİM ÇOK AÇIK’

Sebastian Vettel, Red Bull takımının ardından Ferrari’nin pilotu olmuştu. 2020 sezonu sonunda Ferrari’den ayrılan Vettel, Aston Martin’de kariyerine devam etmişti. Vettel yayınladığı videoda, “Bu kararı düşünmek için çok zaman harcadım. Sezon sonunda artık odaklanacağım şeylere biraz daha zaman ayırmak istiyorum. Bir baba olarak ailemle daha fazla zaman geçirmek istediğim çok açık” ifadelerini kullandı.

Vettel emekliliğinin kısa vadeli mi olacağı konusunda herhangi bir açıklamada bulunmazken, gelecekte ne yapacağına yıl sonunda karar vereceğini söyledi.

Loading...