Galatasaray’da kriz… Boykotu Fatih Terim engelledi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in takımı hedef alan sözleri büyük infial yarattı. Alınan idman boykotu kararından Fatih Terim vazgeçirdi.

Galatasaray’da kriz… Boykotu Fatih Terim engelledi

Galatasaray’da gün geçmiyor ki yeni bir kriz patlak vermesin… Sarı-kırmızılılarda Başkan Mustafa Cengiz'in GS TV'de yayınlanan ‘Gündem Özel' programında takımı hedef alan sözleri, futbolcuları isyan noktasına getirdi. İşte Cengiz'in sarı-kırmızılı formayı giyen futbolcular tarafından tepkiyle karşılanan o sözleri:

“Futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları lazım. Türkiye'nin en büyük camiasını temsil ediyorlar. Ölümüne mücadele etmeleri gerekiyor. Bunu neden yapmıyor futbolcularımız. Adamın ipinde değil.”

“Hakemler, bir yere kadar kırmızı kart verebilirler. Ama bizde futbolcular bu duruma profesyonelce bakıyorlar. Sözleşmelerine göre, 2 maç oynamazlarsa prim alamıyorlar. Onu da hesaplayabilirler. Türk futbolcular nerede o zaman? Ben izlerken çıldırıyorum. Daha oynanacak 7 maç, alınacak 21 puan var. Biz oynamalıyız. Terimizin son damlasına kadar mücadele etmeliyiz. Yedlin sakatlandığında tüm takım onun başında olmalıydı. Golümüz verilmediğinde tüm takım itiraz etmeliydi.”

PROTESTOYA HAZIRLANIYORLAR

Başkan Mustafa Cengiz'in sözlerinin ardından Florya'daki akşam antrenmanı öncesi hareketli saatler yaşandı. Öncelikle kaptanlar Arda Turan ile Fernando Muslera, takım arkadaşlarıyla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan karar idmana çıkmama yönünde oldu. Ancak araya giren Teknik Direktör Fatih Terim, oyuncularını bu kararından vazgeçirdi. Futbolcuların, Başkan Mustafa Cengiz'i sözlerinden ötürü bir başka şekilde protesto etmeye hazırlandığı öğrenildi.

MORALLER BOZUKTU

Göztepe maçı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da futbolcuların dünkü idmanda morallerinin bir hayli bozuk olduğu dikkat çekti. Bu arada çalışmada sağ arka adalesinde ağrı hisseden Onyekuru'nun tedavisine başlandığı açıklandı.

Galatasaray'da aynı nakarat... Son iki yıldır İlginizi Çekebilir Galatasaray'da aynı nakarat... Son iki yıldır

 

Loading...