Sözcü Plus Giriş

Haaland’ı bırak Burak Yılmaz’a bak… Yıldızları solladı

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemleri G Grubu'nda Norveç'in genç yıldızı Erling Haaland sustu, Türkiye'nin 35'lik yıldızı Burak Yılmaz parladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 08:46, 26/03/2021
Haaland’ı bırak Burak Yılmaz’a bak… Yıldızları solladı

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası elemelerine 4-2'lik Hollanda galibiyetiyle başlarken bir isim ön plana çıktı: Burak Yılmaz…

Futbol kariyerini Fransa'nın Lille takımında sürdüren 35 yaşındaki forvet, attığı 3 golle Avrupa'nın gündemine oturdu. Elemelerde G Grubu'nun en dikkat edilmesi gereken futbolcusu olan Erling Haaland, Norveç'in 3-0 kazandığı maçta Cebelitarık filelerini 8 şut atmasına rağmen havalandıramazken Burak; Hollanda gibi üst düzey bir takım önünde ‘hat-trick' yaptı.

Hollanda’yı ezdi

Ay-Yıldızlı takımın kaptanının performansı, Fransız medyasının da ilgisini çekti. L'Equipe “Türkiye, Hollanda'yı Burak Yılmaz'ın hat-trick'i sayesinde yendi. Güçlü Türkler, Hollanda'ya mükemmel darbeyi Yılmaz'la vurdu” ifadelerini kullandı. France Football “Türk kaptanı şüphesiz akşamın adamı… Gruplu bir dizilişin ön saflarında izole edilen ve toptan yoksun kalan Burak Yılmaz, yakaladığı en ufak bir fırsatı gole dönüştürdü” dedi. So Foot da “Burak Yılmaz ve Türkiye, Hollanda'yı ezdi” başlığını kullandı.

Yıldızları solladı

Cebelitarık-Norveç…………0-3………Erling Haaland………..8 şut – 0 gol
Portekiz-Azerbaycan………1-0……Cristiano Ronaldo……..8 şut – 0 gol
Fransa-Ukrayna…………….1-1……….Kylian Mbappe………..4 şut – 0 gol
Türkiye-Hollanda……………4-2……….Burak Yılmaz…………4 şut – 3 gol

İlginizi ÇekebilirTürkiye A Milli Futbol Takımı'nda işin sırrı AvrupaTürkiye A Milli Futbol Takımı'nda işin sırrı Avrupa