İrfan Can Kahveci: Takımımız çok güçlü, her takımı yenebilecek kapasitede

Milli futbolcu İrfan Can Kahveci, İtalya'nın çok güçlü bir rakip olduğunu belirterek, "Bizim takımımız çok güçlü, her takımı yenebilecek kapasitede. İlk maçta güzel başlamak istiyoruz" dedi.

A Milli Takım, EURO 2020 öncesindeki Antalya kampının ikinci hazırlık maçında yarın Gine ile oynayacak. Antalya Stadyumu’nda saat 20.00’de başlayacak karşılaşma öncesinde teknik direktör Şenol Güneş ile İrfan Can Kahveci, basın toplantısında konuştu. Çok güzel kamp ve iyi bir hazırlık süreci geçirdiğini anlatan İrfan Can Kahveci, “Takım olarak çok birliğiz, iyi zaman geçiriyoruz. Avrupa şampiyonası elemelerinde de başarılı olduk. Avrupa şampiyonasında da gidebildiğimiz kadar gitmek istiyoruz” diye konuştu.

‘TATİL YAPMADAN TEKRAR BAŞLADIK’

Sakatlığının geçtiğini ve kampın ilk günlerinde bireysel antrenman yaptığına değinen İrfan Can Kahveci, şunları söyledi: “5-6 gündür takımla çalıyorum. Korona döneminde uzun bir zaman bireysel antrenman yaptık. Tatil yapamadan, dinlenmeden tekrar başladık. Bu süreçte sakatlık oldu. Yoğun tempo oldu. Avrupa şampiyonasına konsantreyiz, kulüp takımlarımızı kenara bıraktık. Burada başarılı olmak istiyoruz. İnşallah gol atarım, takımımız başarılı olur.”

‘İTALYA MAÇINI TAM ANALİZ EDEMEDİK’

Azerbaycan maçını değerlendiren Kahveci, “Oynayan oyuncular sürekli birlikte oynamadığı için olumsuz yanları olmuştur. Sonuçta hazırlık maçıydı. Hocamız da herkesi görmek istiyor. Her önümüze gelen maçı yenmek istiyor. Hocamız da bizlere eksi ve artı yönlerimizi aktardı. İnşallah önümüzdeki maçları da kazanırız” diye konuştu.

İtalya maçı hakkında konuşan İrfan Can Kahveci, “Şu an hazırlık maçını oynuyoruz. İtalya maçını tam analiz edemedik. Bizim takımımız çok güçlü, her takımı yenebilecek kapasitede. İlk maçta güzel başlamak istiyoruz. Ülkemizin her zaman desteğini hissettik. Bu turnuvada da hissetmeyi diliyorum” dedi.

A Milli Takım Antalya Avrupa Azerbaycan Euro EURO 2020 Gine Güneş İrfan Can Kahveci İtalya kamp korona Şenol Güneş tatil
Loading...