Reklamsız Sözcü

IBM uyardı “O USB bellekleri imha edin!”

Teknoloji devi IBM kullanıcılarına hediye olarak gönderdiği USB bellekler hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

android-time 07:48 6 Mayıs 2017
IBM uyardı “O USB bellekleri imha edin!”
Teknoloji devi IBM kullanıcılarına hediye olarak gönderdiği USB bellekler hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

IBM çeşitli yüklemeler için gönderdiği USB bellekler hakkında yaptığı açıklamayla müşterilerini korkuttu. Gönderilen USB flaş belleklerin yok edilmesi çağrısında bulunan IBM, USB belleklere çok zararlı bir virüsün bulaştığını belirtti.

VİRÜS ÖNCE SAKLANIYOR

IBM, kurulum sırasında zararlının kurbanın bilgisayarına kopyalandığını ancak bu sırada çalıştırılmadığını söylüyor. Firma açıklamasında “kurulum aracı USB flaş sürücüsünden çalıştırıldığında aracın kendisini sabit diskteki geçici bir klasöre kopyaladığını” belirtti. IBM, sürücüyü sistemine takanlara bir antivirüs kullanmalarını ve zararlıyı sistemden kaldırmalarını ve USB bellekleri imha etmelerini öneriyor.

HANGİ SİSTEMLERİ ETKİLİYOR?

Storwize sistemlerinin kurulumunu sağlayan USB belleklerde zararlı kod bulunduğunu söyledi. Firma, kodun yayılmasını engellemek için V3500, V3700 ve V5000 Gen 1 sistemlerini alan müşterilerinden flaş sürücüyü imha etmelerini istiyor.

İLGİLİ HABERHava durumu uygulaması şeklinde virüs tehlike saçıyorHava durumu uygulaması şeklinde virüs tehlike saçıyorİLGİLİ HABEREğer bu modellerden birini kullanıyorsanız tüm bilgileriniz çalınmış olabilir!Eğer bu modellerden birini kullanıyorsanız tüm bilgileriniz çalınmış olabilir!

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:4806.05.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more