Sözcü Plus Giriş
BURAK GÖRAL

Birlikten adalet doğar mı?

18 Kasım 2017

Günümüzde tek süper kahramanlı filmler kesmiyor hayranları. Artık “Bir filme daha fazla kaç tane sığdırabiliriz?” diye kafa yoruyorlar!

adalet_birligi_1

Geçen yıl izlediğimiz ‘Batman v Superman'in bittiği yerden başlıyor ‘Adalet Birliği'. Dünya Supermansiz daha umutsuz… Çünkü dünya dışından gelen yeni bir süper kötü Steppenwolf, ‘Yüzüklerin Efendisi'ndeki yüzükler gibi özel güçleri olan birtakım kutuları teker teker bulup dünyayı cehenneme çevirme gayretindedir. Filmde, Aquaman ve Flash gibi kahramanları hızlıca sevmemiz bekleniyor bizden. Batman bu iki yeni karakterin yanına Cyborg adlı bir karakteri daha getiriyor ekibe. Batman ve Wonder Woman ise ekibin lokomotifi… ‘Adalet Birliği'ni basbayağı kötü bir film olmaktan kurtaran tek hamle ise Superman'in dönüşü…

Adalet Birliği Yönetmen: Zack Snyder Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot Süre: 121 dakika / 7+

Adalet Birliği
Yönetmen:
Zack Snyder
Oyuncular:
Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot
Süre: 121 dakika / 7+

Hikaye ilerledikçe sallanıyor

Hikaye ilk olarak çok iyi başlasa da ilerledikçe sallanıyor. Böyle bol süper kahramanlı bir filmi daha önce hiç yapılmamış fikirlerle donatmak da artık kolay değil elbette. Bruce Wayne'in ekibin Tony Stark'ı (Iron Man) gibi bir çizgiye çekilmesi biraz zorlama olmuş. Süper güçlerinin olmayışı ve dünyevi zenginlikler espri malzemesi yapılmaya çalışılıyor filmde sık sık ama beklenen etkiyi yaratamıyor. Wonder Woman ise ekibin içinde güçlendirilmiş. Filmin en kötü tarafı kaotik final kavgası.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more