Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Turhan Selçuk Karikatür Yarışması ödülleri verildi
Turhan Selçuk Karikatür Yarışması ödülleri verildi
Dünyaca ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına bu yıl 7'ncisi düzenlenen Karikatür Yarışması ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. 
Kültür Sanat 12 Eylül 2017 - 12:16

7’nci Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Tören, Milas Belediyesi tarafından Çöllüoğlu Hanı’nda düzenlendi. Yarışmanın birincilik ödülünü kazanan Bobisa Tudorovic, ikincilik ödülü sahibi Oleskiy Kustovsky, özel ödül sahipleri Saadet Demir Yalçın ve Murteza Albayrak da törende hazır bulundu.

bobisa-tudorovic

Yarışmanın birincilik ödülünü kazanan Bobisa Tudorovic

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ödül törenine katılanlara ve yarışmanın jüri üyeleri Kamil Masaracı, İzel Rozental ve Ruhan Selçuk’a teşekkür etti.

51 ÜLKEDEN BİN 500 KARİKATÜR YARIŞTI

Yarışmaya 51 ülkeden 435 çizerin bin 500 karikatür ile katıldığını belirten Tokat, yarışmanın uluslararası karikatür yarışmaları arasında Aydın Doğan Karikatür Yarışması’nın ardından ikinci sırada bulunduğunu söyledi. Karikatür sanatına önem verdiklerinin altını çizen Başkan Tokat, Hacıaili Ağa Konağı içerisinde açılan Karikatürlü Ev’de düzenlenen kurslar ile yeni karikatüristler yetiştirdiklerini ifade etti. DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.