Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul yeni sezondaki o detay! 92 bölüm ne zaman başlayacak?
Diriliş Ertuğrul yeni sezondaki o detay! 92 bölüm ne zaman başlayacak?
Diriliş Ertuğrul yeni sezon (4. sezon) yeni bölüm için heyecan hayal kırıklığına dönüştü. Ekim ayının ikinci haftası da yayınlanmayan 92. bölüm sonrası izleyiciler fragmandaki detayları aramaya başladı. Ertuğrul bey öldü mü? diye merak edenler için Ertuğrul Beyin gerçek hikayesini ve ölümünü derledik. Peki 4. sezon 92. bölüm ne zaman yayınlanacak?
Magazin 12 Ekim 2017 - 10:57

TRT’nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul aynı zamanda yayınlandığı günün de reyting şampiyonu. Geçtiğimiz sezonda heyecan dolu bir yerde (91. bölüm) final yapan dizinin 4. sezon fragmanı izleyicileri daha da meraklandırdı. Dizinin yayın tarihi ile ilgili son açıklama yapımcısından geldi. İşlte yeni sezonda Diriliş Ertuğrul dizisi ile ile bizi bekleyenler…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

4. sezonuna başlayacak olan Diriliş Ertuğrul dün gece de yayınlanmadı. Geçtiğimiz sezonlarda çarşamba akşamları saat 20:00’da ekrana gelen Diriliş Ertuğrul için bekleyen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı. Dizinin 92. bölüm fragmanı da yayınlandı. Ancak hala yayın tarihi yok. Sadece ekim ayı içerisinde yayına başlayacağı söylentisi var.  Hatta bu açıklamayı ilk yapan da dizinin yapımcısı…


DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİNDE NELER OLDU?

Büyük bir orduyla birlikte Hanlı Pazar'a baskın yapmak üzere gelen Vasilius, Ertuğrul'un tuzağına düşmüş ve Ertuğrul tarafından öldürülmüştür. Ertuğrul şimdi gözünü Karacahisar kalesine dikmiştir.

Sultan, Kalenin fethi için ordusuyla Ertuğrul'a destek olmuştur. Ertuğrul başsız kalan kaleye Selçuklu sancağını dikmiştir. Diğer yandan Ekaterina, kaledeki boşluktan istifade ederek imparatora mektup yazmış ve yetki istemiştir. Ertuğrul'ların ve Çavdar'ların zaaflarını bilen Ekaterina'nın bu talebi imparator tarafından kabul görmüştür.

ERTUĞRUL BEYİN GERÇEK HİKAYESİ

Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazinin babası. Oğuzların Bozok koluna bağlı Kayı boyundan Süleyman Şahın oğludur. Cengiz’in İslam memleketini talan ettiği sırada babası, Selçuklu topraklarında yaşamak üzere kabîlesiyle beraber ülkesini terk etmiş, Amu Derya’yı geçip, Oğuzların yoğun olduğu Ard havzasına gelmişti. 1220’lerde horasan’ın kuzey sınırına, oradan Karakum Gölünün güneyine, oradan da Merv yoluyla Ahlat’a ulaşmıştı. Moğol ateşinin Doğu Anadolu’yu da sarması üzerine kabîlesine daha uygun bir yer arayan Süleyman Şah, Rakka civarında Ca’ber Kalesi yakınında Fırat Nehrinden geçerken boğuldu.

ERTUĞRUL GAZİ KİMDİR?

Ertuğrul Gazi veya Ertuğrul Bey (ö. Söğüt), 13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği’nin kurucusu olan Osman Bey’in babası. Osmanlı imparatorluğunun temelini atmıştır. 1280’li yıllarda ölen Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey, Osmanlı devletini kurmuştur.

ERTUĞRUL GAZİ GERÇEKTE NASIL ÖLDÜ?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunu büyük merakla bekleyen izleyiciler Ertuğrul’un arkasından tutulan yası görünce “Ertuğrul ölecek mi?” sorusunu sormaya başladı. Peki Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu başlayacak, Ertuğrul ölecek mi? Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti. Türbesi Söğüt'tedir. Her yıl eylül ayının 2.haftası pazar günü anma törenleri yapılmaktadır.

Son güncelleme: 11:19 - 12.10.2017