Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Son dakika Rüzgar Çetin tahliye edildi
Son dakika Rüzgar Çetin tahliye edildi
Rüzgar Çetin, mahkemenin sonunda altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırıldı ve tahliyesine karar verildi. Mahkeme Başkanı'nın karara şerh koyduğu öğrenildi. Karar 2'ye 1 oy çokluğu ile alındı.
Magazin 4 Ekim 2016 - 14:29

Sekiz aydır tutukluluğu süren Rüzgar Çetin, bugün hakim karşısına çıktı. Karar duruşması yakından takip edilen Rüzgar Çetin’in oy çokluğu ile tahliyesine karar verildi. Mahkeme Başkanı’nın karara şerh koyduğu öğrenildi. Karar 2’ye 1 oy çokluğu ile alındı.

ŞEHİT MEMURUN EŞİ ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKMİŞTİ

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in çarptığı otomobilde şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz ve ailesi şikayetlerinden vazgeçmişti. Adana’da oturan şehit polisin eşi Özlem Alagöz ve ailesi, Adana Adliyesi’ne giderek, davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere, “şikayet talebinden feragat” dilekçesi sundu. Alagöz ailesinin dilekçesinde, “Sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Bu doğrultuda gereğinin yapılmasını adı geçen tüm katılanlar adına vekaleten arz ve talep ederiz” denildi. Yaralanan polis memuru Emre Tetik de şikayetinden vazgeçmişti. Tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, bugün hakim karşısına çıktı.

İLGİLİ HABERRüzgar Çetin davası için aileyi arayan üst düzey bürokratlar kim?Rüzgar Çetin davası için aileyi arayan üst düzey bürokratlar kim?

İDDİANAMEDE 22.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, olay günü saat 01.00 sıralarında Emre Tetik'in kullandığı polis aracıyla Beşiktaş'tan Ortaköy'e doğru seyir halinde oldukları ifade ediliyordu. Sanık Rüzgar Çetin'in ise aracı ile Ortaköy'den Beşiktaş'a doğru gittiği belirtilmişti. Çırağan Caddesi üzerinde kavşaktaki ışıklara yaklaşıldığından Çetin'in en sağ şeritten önce orta şeride geçtiği önündeki aracı sollamak içinde ani manevra yaparak karşı şeride geçerek, gelen maktül ve müştekinin içinde bulunduğu polis aracına çarptığı ileri sürüldü. Çetin'in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilen iddianamede, “Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olmaktan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep ediliyordu.

POLİSİN ŞEHİT OLDUĞU KAZA BÖYLE GERÇEKLEŞTİ

RÜZGAR ÇETİN TAHLİYE EDİLDİ

Savcı, Rüzgar Çetin’in ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olmak suçundan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapsini istedi. Mütaalasını isteyen savcı Rüzgar Çetin’in tutukluluk halinin ise devamını istedi. Mahkeme heyeti Rüzgar Çetin’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Rüzgar Çetin tahliye edildi. Kararın oy çokluğuyla alındığı, Çetin’in hapis yattığı süre göz önüne alınarak tahliye kararı verildiği öğrenildi. Çetin, 8 aydır tutukluydu.

İLGİLİ HABERRüzgar Çetin duruşmada gözyaşlarını tutamadıRüzgar Çetin duruşmada gözyaşlarını tutamadı

TAHLİYE KARARI YENİ HEYETTEN

Rüzgar Çetin’in mahkemesi öncesinde davayı görecek olan mahkeme heyeti değişmişti. Beraat kararı da yeni heyetten çıktı. Verilen ceza miktarını az bulan mahkeme başkanı, ceza hesaplamasının 10 yıl üzerinden değerlendirilmesini, dolayısıyla artırım yapılarak cezanın 15 yıla çıkacağını ve ceza miktarının göz önüne alınarak tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Ancak 2’ye 1 oy çokluğuyla karar 6 yıl 3 ay olarak belirlendi. Sonrasında, Çetin’in hapis yattığı süre göz önüne alınarak tahliye kararı verildiği öğrenildi.

EHLİYETİNE EL KONULDU

Rüzgar Çetin’in ehliyetine 1 yıl 6 aylık bir süreyle el konuldu.

İLGİLİ HABERRüzgar Çetin'in tahliyesi konusundaki görüşlerinizi bize yazınRüzgar Çetin’in tahliyesi konusundaki görüşlerinizi bize yazın

İLGİLİ HABERRüzgar Çetin'in tahliyesi Twitter'da dünya geneli trend topic oldu!Rüzgar Çetin’in tahliyesi Twitter’da dünya geneli trend topic oldu!

İLGİLİ HABERMetin Uca Rüzgar Çetin'in tahliye kararına tepki gösterdiMetin Uca Rüzgar Çetin’in tahliye kararına tepki gösterdi

Son güncelleme: 16:58 - 04.10.2016