Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beyaz bisikletli prensiyle evlendi
Beyaz bisikletli prensiyle evlendi
Bisiklet tutkunu çift, üç tekerlekli 'Gelin bisikleti'ne binerek kendilerine eşlik eden 50 bisikletli ile birlikte Kadıköy Evlendirme Dairesi'ne gitti.
Yaşam 1 Mayıs 2016 - 11:32

Kozyatağı’nda oturan ve bisiklet kullanmayı çok seven finans uzmanı 34 yaşındaki Tufan Sarıkaya, binalarına taşınan ve bisikleti için kendisinden yardım isteyen matematik öğretmeni 28 yaşındaki Ceren Yağız ile nişanlandı.

Foto: DHA

Bisiklet tutkunu nişanlılar geçen 14-17 Nisan’da Beylikdüzü TÜYAP’taki Bisiklet Fuarı’nda 3 tekerlekli bisikleti görünce bunu yaklaşan düğünlerinde ‘Gelin bisikleti’ olarak kullanmak istedi. Firma yöneticileri çiftin önerisini kabul ederek bisikleti Kocaeli’nden Kadıköy’e getirtti.

bisiklet-ic

DÖRT KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRDİLER

Eş Pedal Derneği üyesi Tufan Sarıkaya, bunun üzerine kendisi gibi bisiklet tutkunları ile birlikte Şaşkınbakkal’da Beltur Tesisleri ile buluşarak Göztepe’deki 60’ıncı Yıl Parkı’nda kendisini gelinlikle bekleyen üzerinde bembeyaz gelinliği bulunan müstakbel eşi Ceren Yağız ile ‘Gelin bisikleti’ne bindi. Bisiklet firması görevlisi Turan Balcı, gelin ve damadı Bağdat Caddesi’nden 4 kilometre uzaklıktaki Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne kadar  pedal çevirdi. Bisiklet derneği üyeleri, gelin ve damadın yakınları ve yolda kendilerini gören diğer bisikletlilerin eşlik ettiği bisikletli gelin konvoyunun önü bir ara market arabası ile kesilerek çiftten ‘Bahşiş’ istendi.

bisiklet-88

KÜÇÜK BİR KAZA YAŞANDI

‘Arabadan in, bisiklete bin’, ‘Bu yıl bisiklet moda, haydi sen de bisiklete’ diye tempo tutarak şarkılar söyleyen gelin konvoyundaki 50 kadar bisikletliden biri bir ara dengesini yitirip düştü. Ancak, kazada yaralanmadı. Bisikletli gelin konvoyunu görenler ne olduğunu anlamaya çalıştıktan sonra şaşırırken, gülümseyerek çifti alkışladı, cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.

bisiklet-ic-8

‘Gelin bisikletli’ çift davetlilerin alkışları arasında bisiklet konvoyu ile Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde nikah defterine imza attı. Tufan Sarıkaya, sahildeki bisiklet yolunu görünce satın aldığı bisikleti 4 yıldan bu yana kullandığını belirterek, şöyle dedi: “Bisiklet ayrı bir tutku. Bisikletimle birçok etkinliğe, Türkiye’nin değişik yerlerindeki festivallere katıldım.

bisiklet-ic55

İki lastik üzerinde pedal çevirmek ayrı bir tutku. Müstakbel eşim Ceren de bisiklet sevdalısı. Hatta babasında da bisiklet sevgisi başladı. Ne demişler; Arabadan in bisiklete bin. Bisikleti gelin arabası olarak kullanırken amacımız sağlıklı bir yaşam için herkese bisikleti sevdirmek.”

bisiklet-ic22
Son güncelleme: 12:36 - 01.05.2016