Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gerçek dostlar kromozom saymaz
Gerçek dostlar kromozom saymaz
Üç binden fazla gönüllüsüyle, Down sendromlu bireylerin mutlu, bağımsız ve üretken hayatlar kurabilmesi için çalışan Down Sendromu Derneği (DSD), ekim ayında bir kermes düzenleyecek. Gelirleri derneğe aktarılacak olan kermese birçok kurum ve kişiden destek bekleniyor.
Yaşam 24 Ekim 2016 - 15:42

Türkiye’de bulunan 70 bin Down Sendromlu bireyin sesi olan ve onlar için projeler gerçekleştiren Down Sendromu Derneği (DSD), geleneksel kermesini 27 Ekim tarihinde Hilton İstanbul Bomonti' de gerçekleştirecek.

BÜTÜN GELİR DERNEĞE AKTARILACAK

Down Sendromu Derneği, geleceğe umutla bakmak adına çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Down sendromlu bireylerin toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmelerini sağlamaya; toplumun engellilik algısını geliştirmeye; uluslararası platformda Down sendromu ile ilgili araştırmaları takip ederek Türkiye’de uygulanmasını sağlamaya yönelik çalışmalarıyla öne çıkan ve gelişime liderlik eden projeler üreten Down Sendromu Derneği, geleneksel hale gelen kermes etkinliğini Ekim ayında gerçekleştirecek.

Down Sendromu Derneği Yönetim Kurulu ve gönüllülerinin ev sahipliğinde düzenlenecek kermeste tanınmış markalar stand kurarak destekte bulunacak. Sanat, iş ve cemiyet hayatından isimlerin katıldığı kermeste Türkiye'den ve dünyadan seçkin markaların katılımı ile takıdan giyime, dekorasyon ve aksesuardan kitaba hediye seçenekleri Down Sendromu Derneğine özel avantajlı fiyatlarla satışa sunulacak. DSD, sürpriz etkinliklerin de yer alacağı kermese tüm dostlarını bekliyor.