Bayramı zehir edecek

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, AKP'nin demokratikleşme paketi ile ilgili düşüncelerini 15 Ekim’de açıklayacağını söyledi. Yani bayramın ilk günü, bebek katilinin saçmalamalarını dinlemekle geçecek.

Bayramı zehir edecek

İmralı Adası'nda ağabeyi Abdullah Öcalan ve diğer mahkum yakınları ile görüşen Mehmet Öcalan ve PKK'lı Cumali Karsu'nun yakını Pervin Oduncu, Şeyhmus Poyraz'ın oğlu Mazlum Poyraz, saat 19.20'de İmralı'dan Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı'na döndü.

Kendisini bekleyen gazetecilerin “Görüşmeniz nasıl geçti” şeklindeki sorusunu Mehmet Öcalan, “Görüşmeyi BDP heyeti ve milletvekilleri yürütüyor. Süreçle ilgili şunu söyleyebilirim. 'Paket sürece bağlı mı?', bağlı değilse bilemiyorum. Öcalan, 'Paket bizimle ilgili değildir. Hükümetin ve devletin hazırırladığı bir pakettir. Şu aşamada benim yapacağım bir şey yoktur. Ben düşüncelerimi 15 Ekim'de açıklayacağım’ dedi” diye yanıtladı.

Mehmet Öcalan, “Abdullah Öcalan'ın yapması beklenen açıklama ile ilgili bir bilgi verebilirmisiniz ?” sorusuna ise “Ben ip ucu veremem. 15 Ekim'de gerekeni açıklayacaktır” dedi. Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları daha sonra Gemlik'ten ayrıldı.