Reklamsız Sözcü

İlhan İşbilen kimdir?

AKP İzmir milletvekili İlhan İşbilen'in istifası gündemde.

13:46 -
İlhan İşbilen kimdir?

AKP'de Başbakan Erdoğan'ın “partiye sızan tuzluklar” diye nitelediği istifalara bugün bir yenisi daha eklenebilir.

AKP İzmir Milletvekili İlhan İşbilen basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. Gülen hareketine çok yakın bir isim olan İşbilen'in basın toplantısında istifasını açıklaması bekleniyor.

İlhan İşbilen kimdir?

İlhan İşbilen, 1 Nisan 1946’da Edirne Uzunköprü’de doğdu. Babasının adı Muharrem, annesinin adı Kadriye’dir. Sanayici, İş Adamı; İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümünü bitirdi.

İlhan İşbilen Kamu görevlisi olarak birçok kurumda çalıştı. Manisa Maliye Muhasebe Yüksek Okulu Genel Sekreterliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği görevlerinde bulundu. Akyazılı Eğitim Vakfı, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda Genel Müdür olarak görev yaptı. Asya Finans Ortaklığı ve Bankanın Murakıplığı ve Türkter Tersanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. İlhan İşbilen Ufuk Mayna Denizcilik Limited Şirketi ile Cezayir’de Türk Maritime Limited Şirketi ve Tersanesini kurdu. EVYAP Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. İlhan İşbilen Türk Maritime Yönetim Kurulu Başkanlığı, Oruç Reis Denizciler Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen İlhan İşbilen, evlidir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:50 07.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more