Erdoğan Ali İsmail’i öldüren esnafı mı kastetti?

Ali İsmail Korkmaz davası devam ederken Erdoğan'ın konuşması akıllara Ali İsmail'i döven esnafları getirdi.

Erdoğan Ali İsmail’i öldüren esnafı mı kastetti?

Gezi Parkı Direnişi sırasında polis ve sivillerin döverek öldürdüğü Ali İsmail Korkmaz’ın karar duruşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı Direnişi sırasında polis ve siviller tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın davasının görüldüğü sırada ATO Congresium’daki 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’nda konuşuyordu.

Erdoğan, dava devam ederken; “Esnaf ve sanatkar demek altını çizerek ifade ediyorum ticaret yapan, alan satan, sırf ekonomik faaliyette bulunan insan demek değildir. Bizim medeniyetimizde bizim millet ve medeniyet ruhumuzda esnaf sanatkar gerektiğinde askerdir, alperendir. Gerektiğinde cephede vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir. Gerektiğinde adaleti sağlayan hakimdir, hakemdir. Gerektiğinde de şefkatli bir ağabeydir, kardeştir. Taksici, şoför deyip geçemezsiniz. Mahallenin ağabeyidir, mahallenin bekçisidir. Bakkal, kasap, manav, terzi deyip geçemezsiniz. O mahallenin adeta ruhudur. Sokağımızın, semtimizin vicdanıdır. Çok açık söylüyorum; esnafı çıkarıp aldığınızda Türkiye tarihinde geriye hiçbir şey kalmaz” diye konuştu.

Ali İsmail Korkmaz davasında beraat talebi!Ali İsmail Korkmaz davasında beraat talebi!

POLİS VE ÇEVREDEKİ ESNAF TARAFINDAN DÖVÜLEN ALİ İSMAİL’İN DAVASI SÜRERKEN…

Gezi Parkı Direnişi’nin sürdüğü günlerde, 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, polis ve çevredeki esnafın arasında yer alan siviller tarafından dövülerek öldürülmüştü. Erdoğan’ın karar duruşmasının sürdüğü sırada yaptığı konuşma tepkiyle karşılandı.

ALİ İSMAİL’İN AĞABEYİNDEN MAHKEME SÜRERKEN TEPKİ

Ali İsmail’in ağabeyi Gürkan Korkmaz, mahkeme devam ederken Erdoğan’ın sözleri üzerine bir açıklama yaptı. Twitter hesabından Erdoğan’a tepki gösteren Korkmaz, Erdoğan’ın sözlerini hatırlatıp, “Söz bitti!” diye yazdı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...