Mansur Yavaş için flaş iddia!

Yeni parti için kolları sıvayan İdris Naim Şahin'in 30 Mart yerel seçimlerinin en çok konuşulan isimlerinden Mansur Yavaş'ı transfer edeceği konuşuluyor.

Mansur Yavaş için flaş iddia!

30 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP saflarında, Melih Gökçek ile yarışan Mansur Yavaş‘ın İdris Naim Şahin’in kuracağı partiye katılacağı konuşuluyor.

17 Aralık yolsuzluk operasyonunun hemen öncesinde AKP’den istifa eden İdris Bal Demokratik Gelişim Partisi’ni kurmasının ardından şimdi de yeni bir parti adımı İdris Naim Şahin’den geldi. Partinin adı henüz doğrulanmadı ama AKP’li eski küskünlerin bu oluşumda yerini alacağı söyleniyor.

İdris Bal: Linç kampanyası içindeyizİdris Bal: Linç kampanyası içindeyiz

Aralarında  AKP’li eski Bakan Ertuğrul Günay’ın ekibinin olduğu sosyal demokrat bir kanadın da yeni kurulacak partiye geçebileceği iddia ediliyor.

İdris Naim Şahin'den yeni partiİdris Naim Şahin’den yeni parti

MANSUR YAVAŞ İDDİASI

Yeni kurulacak partiyle ilgili en çarpıcı iddia TV 6 ekranlarından Gazeteci Gülümhan Gülten’in programına katılan, iktidar partisine yakınlığı ile bilinen MAK Danışmanlık’ın sahibi Mehmet Ali Kulat’tan geldi. Kulat’a göre Şahin’in partisine katılacak önemli bir isim de 30 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş.

Yavaş kanadından henüz bir açıklama gelmezken, yeni parti çalışmalarını tam gaz devam ettiği bildirildi.

Mansur Yavaş'tan Muharrem İnce'ye yanıtMansur Yavaş’tan Muharrem İnce’ye yanıt

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Mansur Yavaş, Twitter’da “Kurduğumuz Sevdamız Türkiye Platformu haricinde hiç bir siyasi ile irtibatım ya da çalışmam bulunmamaktadır. Saygı ile duyururum” mesajını paylaştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...