23 Mayıs’ta saat 16:53’te 2 derece Yay burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Yerli Amerikalılar, Kuzey Yarımkürede birçok çiçek için çiçeklenme mevsimi olmasından dolayı mayıs ayında gerçekleşen dolunaya “Çiçek Dolunayı” adını vermişler. Dolunay haritasına baktığımızda, finansal konularda vurgulama görüyoruz. Hayat pahalılığı karşısında duygular zirve yapıyor! Haritadaki gezegen yerleşimleri büyüyen cari açığı, dış borçları gündeme getiriyor. Enflasyon geçtiğimiz aylara nazaran ciddi oranda yükseliş gösterebilir. Haritada, içinde bulunduğumuz bölgede sismik aktivitede artış riski de gözüküyor. Bu bağlamda 23-27 Mayıs arasındaki tarihler özellikle dikkat çekiyor. Meclis’teki muhtemel değişiklikler, milletvekilleriyle ilgili önemli gelişmelerin yanı sıra muhalefet kanadında da bazı kritik gelişmeler olasıdır. Askeri konularda hareketlenmenin artacağı bir zaman dilimindeyiz.

YARDIMLAŞMA ZAMANI!

Maneviyatla maddiyatı dengelemeyi işaret eden bu Güneş-Neptün altmışlığı 20 Mayıs’ta kesinleşiyor. Başkalarına yardım elimizi uzatmak açısından harika bir zaman
dilimi! Değerlendirebiliriz.

CESARETLİ ATILIMLAR VE İŞ BİRLİKLERİ

Koç burcunda Mars-KAD kavuşumu 20 Mayıs’ta kesinleşiyor. İş birliği içerisinde yapılan işler, atılacak cesur adımlar için bir fırsat sunuyor. Tabii sportif aktiviteler açısından da hareketli ve iş birliği yaratan gelişmeler olabilir. Kavuşum askeri konularda daha hareketli bir zaman dilimine gireceğimizi de gösteriyor.

YANGINLARA DİKKAT!

Mars-KAD-Kiron kavuşumu yangınlar konusunda dikkatli olmamız gerektiğini de gösteriyor. Dolunay civarında gerginlikler zaten artar, bu açıdan özellikle 20-23 Mayıs arasına dikkat çekebiliriz. Mayıs sonlarında da yine dikkat etmemiz gereken tarihler var. Takip eden yazılarımda paylaşacağım.

ENTELEKTÜEL KAPASİTE ARTIYOR!

20 Mayıs’ta Güneş’in, 23 Mayıs’ta Venüs’ün, 26 Mayıs’ta Jüpiter’in İkizler burcuna geçişleriyle birlikte entelektüel kapasite yükseliyor. Sınavlar, eğitimler, yayınlar, medya ve sosyal medya gibi alanlarda etkileşimlerimizi arttırabiliriz. Dil öğrenmek, iletişim alanında daha aktif olmak için harika bir zaman dilimine giriyoruz! Seyahatler için de öyle, özellikle de işin içerisine eğitim, kültür katan seyahatler ve turizm avantaj sağlayacaktır.

KENDİMİZİ İFADE EDEBİLİRİZ!

Hafta içinde kesinleşecek Güneş ve Venüs’ün Plüton ile olumlu açıları kendimizi daha etkili ifade etme şansımızı arttırıyor. Karşımızdaki kişiler üzerinde güzel ve karizmatik bir izlenim bırakabileceğimiz bu tarihleri önem verdiğimiz kişilerle iletişime geçmek için değerlendirebiliriz.

MADDİ VE MANEVİ ŞANSIMIZ YÜKSELİYOR!

Boğa burcunda Venüs-Jüpiter kavuşumu ve bu ikilinin Neptün ile olumlu açısı 23 ve 24 Mayıs tarihlerinde kesinleşiyor. Bu kavuşumlar ve olumlu açılar maddiyatla maneviyatı dengeli kullanmak, yardımlaşmak açısından verimli bir zamana işaret ediyor. Finansal işler ve yatırımlar açısından da bu haftayı kullanabiliriz.

25. DÖNGÜNÜN EN BÜYÜK GÜNEŞ PATLAMASI

Güneş’in çok aktif olduğu ve ekstrem jeomanyetik fırtınaların yaşandığı süreçteyiz. 25. güneş döngüsünün en büyük güneş patlaması X8.7 patlaması 14 Mayıs’ta gerçekleşti ve X-sınıfı patlamalar devam ediyor. İçinde bulunduğumuz günlerde tekrar etkili patlamalar ve jeomanyetik fırtına görebiliriz. Bu bağlamda 23-27 Mayıs tarihleri arası özellikle dikkat çekiyor. Teknolojik açıdan, sağlığımız ve ilişkilerimiz açısından dikkatli olmak gereken zamanlardayız.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi sabah saatlerinde sakarlıklara açık olabiliriz. Aceleden kaçınalım. Maneviyatla maddiyatı dengelemeyi işaret eden gezegen açıları gün boyunca etkili olacak. Yardımlaşma ve iş birliği içerisinde yapılan işler, atılacak cesur adımlar için kullanabiliriz.

Salı sabah saatlerinde şartları fazla zorlamasak isabet ederiz. Günün ikinci yarısı boyunca iletişimde de sıkıntılar olasıdır. Sözlerimize dikkat etmez, düşünmeden konuşursak, eskilerin tabiriyle “bir çuval inciri berbat edebiliriz”. 

Çarşamba gününe olgun ve aklı başında davranmaya meylettiren bir enerjiyle başlıyoruz. Tecrübeli kişilerle bir araya gelmekten istifade edebiliriz. Etkili konuşmalar yapmak, başvuru ve talepte bulunmak için öğle saatleri ve hemen sonrasını kullanabiliriz. Akşam saatleri ve sonrasındaysa hayli gergin, sarsıcı ve değişken bir atmosferde olacağız, farkında ve temkinli olalım. 

Perşembe günü ekstrem ve büyük gelişmelere açık olabiliriz. Akşamüzeri saat 16:53’te Yay burcunda dolunay meydana geliyor. Tam da dolunayın zirve noktasında olduğu saatlerde Venüs-Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor. Boğa burcunda olduğu için tarım ziraat, topraklar, gıda gibi toprak elementi doğasında konular ile ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir.

Cuma gününün ilk yarısı boyunca iş birliklerinden istifade edebiliriz. Akşam saatlerine doğru ise işler hızlı akmayabilir, engellere, gecikmelere açık olacağız farkında olalım. Gece saatlerinde tekrar hareket kazanıyoruz.  

Cumartesi sabah saatlerini sağlıkla ilgili iş ve girişimler için kullanabiliriz. Realist yaklaşımlara daha meyilli olacağımız akşam saatlerinde ayaklarımızı yere sağlam basmaya başlıyoruz. İlişkilerimizi güçlendirecek adımlar atmak için kullanabiliriz.

Pazar günü genelinde rahat bir akış var. Akşam saatlerini önem verdiğimiz kişilerle iletişime geçmek, fikir ve görüş alışverişleri yapmak için kullanabiliriz. Alışverişler açısından da uygun bir zaman dilimindeyiz.