Sakarya’da MERS şüphesi!

Sakarya Sapanca'da Kuveyt uyruklu bir şahıs MERS şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Sakarya’da MERS şüphesi!

Sakarya’nın Sapanca İlçesine 2 gün önce Kuveyten ailesiyle birlikte gelen 52 yaşındaki Kuveyt uyruklu Amalhm Alabdul Employee, Mers Virüsü şüphesiyle akşam saatlerinde özel küvez içerisinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülerek tedaviye alındı.

Mers'ten peçeteyle korundular Mers’ten peçeteyle korundular

İki gün önce Kuveyt’ten Türkiye’ye gelerek Sapanca ilçesinde satın aldıkları villada kalan 52 yaşındaki Kuveyt uyruklu Amalhm Alabdul Employee, saat 17.00 sıralarında kusma ve yüksek ateş şikayeti ile Adapazarı’nda bulunan özel bir hastaneye başvurdu.

Muğla'da MERS virüsü şüphesiMuğla’da MERS virüsü şüphesi

Burada 3 saat kalan hastanın Mers Virüsü şüphesi belirtisi taşıması nedeniyle özel donanımlı ambulans ile küvet içerisinde özel hastaneden alınarak Sağlık Bakanlığının Mers Virüsü şüphesine müdahale edecek 43 hastane arasında bulunan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Kuveyt uyruklu kadının hastaneye getirilmesi sırasında hastanede bir dizi önlemler alındı ve acil servis boşaltıldı.

'Griple karıştırmayın'‘Griple karıştırmayın’

Sakarya Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, hastanın durumuyla ilgili tetkikler yapıldıktan sonra bilgi verileceğini belirterek hastanın özel müşadele altında tutulacağını söylediler.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...