Sözcü Plus Giriş

Putin bu kez buz pistinde

Rusya lideri bir etkinlik kapsamında hokey maçına çıktı ve 8 gol atarak takımını galibiyete taşıdı

Güncellenme: 10:37, 18/05/2015
Putin bu kez buz pistinde

İkinci Dünya Savaşı’nın bitimi etkinlikleri kapsamında Soçi’de düzenlenen organizasyonda sahaya emekli buz hokeyi yıldızlarıyla birlikte çıkan 62 yaşındaki Putin, Dünya Buz Hokeyi şampiyonasında ABD’yi 4 – 0 yenerek finale çıkmayı başaran Rus milli takımını da kutladı.

Rusya finalde Kanada ile karşılaşacak. Soçi’deki karşılaşmada Putin’e ABD Ulusal Buz Hokeyi Ligi NHL’de forma giymiş olan Rus yıldızlar eşlik etti. Putin’in takımı maçı 18 – 6 kazandı.

PUTIN’İN SAĞLIK DURUMU

Mart ayında Vladimir Putin uzun süre kamuoyu karşısına çıkmayınca sağlığıyla ilgili spekülasyonlar basında yer almaya başlamış ancak Kremlin Putin’in sağlık sorunları olduğu haberlerini yalanlamıştı. Daha önce de Kremlin’in halkla ilişkiler birimi tarafından organize edilen çeşitli etkinliklerde Vladimir Putin at üzerinde, savaş uçağı kokpitinde ve judo minderinde görüntülenmişti.

Putin’in ‘güçlü lider’ imajına dair son girişim ise St Petersburg kenti yakınlarında bir kasabada Cumartesi günü açılışı yapılan heykel olmuştu. Heykelde Putin Roma imparatoru kostümüyle betimleniyor.

ABD ve Rusya'dan Suriye ortaklığı

ABD ve Rusya’dan Suriye ortaklığı