Sözcü Plus Giriş

Korkunç patlamada Cebrail Günebakan da hayatını kaybetti

Suruç'ta bugün meydana gelen korkunç bombalı saldırıda 31 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden gençler arasında Cebrail Günebakan da var.

Güncellenme: 06:58, 21/07/2015
Korkunç patlamada Cebrail Günebakan da hayatını kaybetti

ADANA’da geçen yıl 15 Aralık’ta, Kobani’de ölenler için taziye çadırı kurmak isterken polisin müdahalesi sırasında polisin ağzına parmaklarını soktuğu 24 yaşındaki Cebrail Günebakan’ın da Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ndeki patlamada hayatını kaybettiği bildirildi.

HDP'li Kılıç'ı kahreden haber!

HDP’li Kılıç’ı kahreden haber!

Şanlıurfa Suruç’ta 31 kişinin hayatını kaybettiği patlamada ölenlerin bazılarının isimleri Ezilenler’in Sosyalist Partisi’nin (ESP) internet sitesinde yayınlandı.

Suruç'ta içme suyu şebekesine zehir katıldı iddiası!

Suruç’ta içme suyu şebekesine zehir katıldı iddiası!

Listede ismi geçenlerden birisi de geçen yıl 15 Aralık’ta Adana’daki Kobani’de ölenler için taziye çadırı kurmak isteyenlere yönelik polis müdahalesi sırasında bir polisin ağzına parmaklarını soktuğu DHA muhabirinin çektiği fotoğrafla gündeme gelen Cebrail Günebakan’ın oldu. Aynı patlamada Adana’dan Suruç’a giden grupta yer alan Günebakan’ın yanı sıra Yunus Emre Şen’in de hayatını kaybettiği öğrenildi.

Başbakan'dan Suruç açıklaması!

Başbakan’dan Suruç açıklaması!

POLİSİN YAPTIĞI O MUAMELEYİ BÖYLE ANLATMIŞTI

Polisin ağzına parmaklarını soktuğu Cebrail Günebakan, o gün 10 arkadaşıyla birlikte gözaltına alınmış ardından savcı tarafından serbest bırakılmıştı. Günebakan, Türkiye’nin gündemine oturan fotoğrafını ise şöyle anlatmıştı:

“Fotoğrafta arkası dönük olan amirlerden biriydi. Suç duyurusunda bulunduk. Direk iki eliyle ellerini ağzıma sokarak yırtmaya yönelik bir hareket yaptı. Ağzımda şuanda bir yırtık var. İki gün boyunca kaba dayak, ters kelepçe gibi işkencelere maruz kaldık. Bazı arkadaşlarımız başka işkencelere de maruz kaldı. Kaba dayağın yanında cinsel tacize varan özellikle erkek arkadaşlarımıza yönelik uygulamalara maruz kaldık. Neredeyse çevik ekiplerin tamamından yumruk yedik. Vücutlarımız ezikler içerisinde. Polise sınırsız yetkiler verilerek sosyalistleri, devrimcileri, yurtseverleri tehdit ediliyor. Kendilerinde özgüven buluyorlar. İşkence yapma özgürlüğü buluyorlar.”

AİLESİ SURUÇ’A GİTTİ

Öte yandan Cebrail Günebakan’ın ölüm haberi üzerine merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde oturan ailesi Suruç’a gitti. Van nüfusuna kayıtlı olan Günebakan’ın cenazesinin Adana’ya mı yoksa Van’a mı götürüleceği henüz kesinlik kazanmadı.

Patlamada ölen Yunus Emre Şen’in ise Ağrı nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

 

Yayınlanma Tarihi:18:01,