Sözcü Plus Giriş

Yandaş yazarlar devlet koruması altına alındı!..

Yandaş basının yazarları devlet korumasına alındı.

Güncellenme: 07:07, 22/05/2015
Yandaş yazarlar devlet koruması altına alındı!..

Ali Ekber ERTÜRK

Sabah Gazetesi yazarları Rasim Ozan Kütahyalı, Sevilay Yükselir ile Yeni Şafak Yazarı Ali Bayramoğlu ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım “Devlet koruması” altına alındı. Yükselir SÖZCÜ'ye şu açıklamayı yaptı: “17 Aralık'tan sonra Mehmet Baransu beni hedef gösterdi. Kalabalık ortamlarda ve kuaförde bile sözlü saldırıya uğradım. İstanbul Kanyon'da arabam parçalandı. Devlet de bana istemediğim halde koruma verdi, ama çok kullanmıyorum. Ali Bayramoğlu da, Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra ciddi tehditler alınca koruma verdiler, kalabalık yerlere gidince benimle birlikte geliyor.”

YİĞİT BULUT VE KARDEŞE DE KORUMA

İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a ise 2010 yılında 9 kişinin hayatını kaysettiği Mavi Marmara gemisi olayından hemen sonra iki koruma verildiği bildirildi. Yıldırım'ın, Çeçenistan'da işbaşında bulunan Rus yanlısı Kadirov yönetimi tarafından ölüm listeleri içinde gösterildiği öne sürülüyor.
“İki silahım, yüzlerce mermim var, ben ölmeden kimse Erdoğan'a dokunamaz” diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut ile AKP İstanbul yöneticilerine, bazı işadamlarına da koruma polisi verildiği öğrenildi. Korunan isimler arasında Erdoğan'ın işadamı kardeşi Mustafa Erdoğan da bulunuyor.