Sözcü Plus Giriş

Karaman’ı karıştıran ikinci taciz skandalı

Karaman, Ensar Vakfı’nda görevli öğretmenin, 10 öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla sarsılırken, ikinci bir skandal daha yaşandı.

Güncellenme: 15:02, 29/03/2016
Karaman’ı karıştıran ikinci taciz skandalı

Karaman İrfan Atasever Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç. kızının arkadaşına “cinsel taciz”le suçlandı. Lise öğrencisi, müdür yardımcısıyla konuşmalarını kayda aldı. İfadesinde önce suçlamaları kabul etmeyen müdür yardımcısı, ses kayıtları dinletilince çözüldü. Müdür Yardımcısı M.Ç, utandıran konuşmalarının kaydı dinletildi. M.Ç, “Oral seksli konuşmayı” da kabul etti.  

Saygı ÖZTÜRK / ANKARA

Karaman, Ensar Vakfı'nda görevli öğretmenin, 10 öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla sarsılırken, ikinci bir skandal daha yaşandı. Karaman İrfan Atasever Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç, kızının da sınıf arkadaşı olan öğrenci kıza “cinsel tacizde bulunduğu” ortaya çıkarıldı. Konuşmasının ses kaydına alındığından haberi olmayan M.Ç, ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi, ses kaydı dinletilince o utandıran sözlerin kendisine ait olduğunu doğrulamak zorunda kaldı.

Öğrencinin ailesi, cinsel taciz olayını Emniyet'e bildirdi. Baronun görevlendirdiği avukat öğrencinin 24 Mart'ta alınan ifadesi sırasında yanında bulundu. Lise öğrencisinin şikayeti üzerine Eğitim Bir Sen Üyesi Okul Müdür Yardımcısı  M.Ç. suçlamalarla ilgili olarak şunları söyledi: “İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı olarak görev yaparım. Onu tanırım. Kızımla ilkokul ve ortaokulda birlikte okumuşlardı. O yalnızken bir gün odama geldi, ailevi  bazı sıkıntılarının olduğunu söyledi. Konuşma sırasında ‘sen de bana mı sulanıyorsun, benimle oral seks mi yapmak istiyorsun?' dedi. Kendisine böyle bir şeyin olamayacağını erkeklerden nefret etmemesi gerektiğini, odamdan çıkmasını söyledim. Öğrencimizin bu durumunu okulda bulunan rehber öğretmene ve diğer idarecilere söylemedim.”

“BANA KÜS MÜSÜN?”

24 Mart tarihinde öğle saatlerinde o odama geldi. Öğrencinin rahat tavırları ve gülerek konuşmaları yüzünden  kendisine  ‘bana küs müsün?' diye sordum. O da bana cinsel içerikli konuşmalar olmadığı sürece küs olmadığını söyledi, ben de kendisine bir sene önceki konuşmayı hatırlayarak ‘oral seks mi?' diye sordum. Kendisinden hoşlandığımı ve etkilendiğimi söyledim. Ama maksadım kendisinin benim öğrencim olduğundan dolayı etkilenmiştim. Ben yine ona ‘sana hiçbir şekilde cinsel yönden zarar vermeyeceğim' dedim. Kırgınlığı düşünerek bundan sonra bir abi-kardeş ya da öğretmen- öğrenci ilişkisi ile devam edeceğimizi söyledim. O da bana ‘olan olaylardan sonra ancak aramızda öğretmen öğrenci ilişkisi olabilir' dedi.

“ORAL SEKSİ SEN İSTEMİYORSUN”

Bana bir yıldır psikolojik sıkıntı çektiğini belirtti. Ona tekrar ‘ben sana cinsel yönden bir zarar vermem' dedim. Bir yıl kadar önceki konuşma aklıma gelerek ‘oral seks yapabileceğimi onu da sen istemiyorsun' dedim. Bunun üzerine o aramızdaki konunun öğretmen öğrenci ilişkisi olarak kaldığını ve sorunun çözüldüğünü söyleyerek gülerek odamdan çıktı.

SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Öğrencinin, müdür yardımcısının geçen yıl odasında yalnızken “Ergenlik dönemindesin. Senin de cinsel ihtiyaçların olabilir, ihtiyaçlarını karşılayabilirim” dedi. Müdür Yardımcısı bu iddiaya , “Bu bana atılan iftiradır” dedi. Öğrenci ifadesinde “Müdür yardımcımız teneffüste yanına gelip göğüslerimi görmek, onlara dokunmak, yalamak istediğini, yalayarak tatmin edebileceğini” iddia etti. Müdür Yardımcısı ise suçlamaların asılsız olduğunu belirtti.

Suçlamaları reddetmesi üzerine Müdür Yardımcısına, odasında kız öğrenci ile arasında geçtiği öne sürülen 24 Mart tarihinde kayda alındığı öne sürülen ses kaydı dinletildi. Müdür Yardımcısı konuşmaların bir bölümünün kendisine ait olmadığını öne sürdü ve şunları söyledi: “Benim ona  karşı ‘oral seks yapıyor musun?' demekteki kastım bir yıl önce cinsel sorunları anlatırken kullandığı ‘bana karşı oral seks mi yapmak istiyorsun' cümlesinden kaynaklıdır. Diğer kendisinden etkilendiğim ile ilgili tabirlerim ise babası ile ilgili yukarıda da bahsettiğim cinsel sorunlarından dolayı  onun içine düşmüş olduğu psikolojik durumla ilgilidir.”

Yayınlanma Tarihi:06:21,