Sözcü Plus Giriş

YOZGAT’ta 22 Mayıs 2016 tarihinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan polis memuru 31 yaşındaki Ali Tonga, tedavi gördüğü Bozok Üniversites Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bugün şehit oldu.
Yozgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nde görevli polis Memuru Ali Tonga 22 Mayıs 2016 tarihinde Atatürk yolunda sivil polis otosu ile geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Tedavi altında bulunan polis memuru Tonga, 2 ay 10 günden bu yana yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün kurtarılamadı.
Şehit Polis Memuru için Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törene şehidin annesi Müzeyyen Tonga, şehidin yakınları, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, şehidin meslektaşları ve çok sayıda kişi katıldı. Şehidin öz geçmişinin okunmasından sonra konuşan Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, bir konuşma yaptı.
İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu’nun kıldırdığı cenaze namazından sonra şehit polisin naşı toprağa verilmek üzere memleketi Kırıkkale’ye gönderildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more