Türksat’a SGK’dan genel müdür!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Şen, Türksat Genel Müdürlüğü'ne getirildi.

Türksat’a SGK’dan genel müdür!

Türkiye’nin bürokrasi koridorları ilginç bir atamaya daha sahne oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Şen, Türksat Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

FOTO:DHA – İzmirli olan 46 yaşındaki Şen, hizmet kalitesini daha da yükselteceklerini söyledi.

İzmir’in Torbalı İlçesi’nde doğan, ilk ve orta öğrenimini burada gören Cenk Şen, Bilkent Üniversitesi’nde bilgasayar, Konya Selçuk Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler dallarında yüksek lisans yaptı. Anne ve babası Torbalı’da oturan Şen, Türksat Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Şen, “Türksat; bizim en önemli kurumlarımızdan biri. Devlet hizmetlerinin yaygınlaştırılması açısından Türksat’ı daha iyi bir seviyeye getireceğiz” dedi.

Şen’i ilk kutlayan AKP İzmir Milletvekili Torbalılı Mahmut Atilla Kaya oldu ile İzmir’in AKP’li belediye başkanları oldu. Kaya beraberindeki Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül ile birlikte Türksat’ın yeni Genel Müdürü Şen’i makamında ziyaret ederek, başarı diledi.

AKP’NİN İLGİNÇ ATAMA KARNESİ

Bu atama AKP hükümetleri dönemindeki son ‘ilginç’ atama olarak tarihe geçti. Türkiye daha önce de “TÜBİTAK’ın başına hayvanat bahçesi müdürünün atanması” “güreş antrenörünün Şehir Tiyatrolarına müdür olarak getirilmesi” gibi ‘enteresan’ atamalara sahne olmuştu.

İşte Yılmaz Özdil’in o atamaları konu ettiği 9 Aralık 2014 tarihli ‘Yeni Türkiye’ yazısı.