Reklamsız Sözcü

Ümit Özdağ resmen MHP Genel Başkan adayı

Geçtiğimiz şubat ayında MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Ümit Özdağ "liderlik yarışında ben de varım" dedi.

android-time 15:01
Ümit Özdağ resmen MHP Genel Başkan adayı
Geçtiğimiz şubat ayında MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Ümit Özdağ "liderlik yarışında ben de varım" dedi.

MHP Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ, MHP Genel Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı. 2005 yılında da Bahçeli’ye karşı rakip olan ancak adaylığını kabul edilmeyen Ümit Özdağ, 2010 yılında yeniden partisine dönmüş ve 2015 yılında Gaziantep milletvekili olarak Meclis’e girmişti.

FOTO:SÖZCÜ – Ümit Özdağ’ın 24 Şubat’ta yaptığı istifalı kongre çağrısına MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ile MHP eski Milletvekili Özcan Yeniçeri de eşlik etmişti.


BİR BUÇUK AY ÖNCE İSTİFA ETMİŞTİ

Bahçeli’ye karşı esen muhalefet rüzgarının gölgesinde Ümit Özdağ da 24 Şubat’ta sürdürmekte olduğu genel başkanlık görevinden istifa etmiş ve Bahçeli'ye de kongre çağrısı yapmıştı. MHP’de; Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan’dan sonra Ümit Özdağ’ın da adaylığını açıklamasıyla birlikte genel başkan adaylarının sayısı 4’e çıktı. Ümit Özdağ, MHP Genel Başkanlığına adaylığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de açıklayacak

MHP Milletvekili Ümit Özdağ, 
TBMM’de düzenlediği basın toplantısında  sorulara da yanıt verdi. 

GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLACAĞINI DOĞRULADI

Ümit Özdağ, bir gazetecinin ‘Bazı basın- yayın organlarında Genel Başkanlığa aday olacağını yönünde haberler var. Doğruluk payı var mı?’sorusuna “Vardır. Basında okuduğunuz şeyin doru olduğunu düşünüyorum” diye yanıt verdi.
Ümit Özdağ kısa bir süre önce Devlet Bahçeli’ye olağanüstü kurultayı toplama çağrısı yapıp Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmişti. DHA

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:3023.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more