Reklamsız Sözcü

Ahmet Arslan kimdir? Yeni Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan oldu!

Ahmet Arslan, Ulaştırma Bakanı oldu. Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. yeni hükümette Ulaştırma Bakanı olarak Ahmet Arslan açıklandı. Peki Ahmet Arslan kimdir?

android-time 10:04
Ahmet Arslan kimdir? Yeni Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan oldu!
Ahmet Arslan, Ulaştırma Bakanı oldu. Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. yeni hükümette Ulaştırma Bakanı olarak Ahmet Arslan açıklandı. Peki Ahmet Arslan kimdir?

Ahmet Arslan, bugün açıklanan yeni kabinede Ulaştırma Bakanlığı oldu. AKP Kars Milletvekili olan Ahmet Arslan, Binali Yıldırım’ın istediği bir isim. Fakat Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşme sonrası Binali Yıldırım tarafından Ulaştırma Bakanı olarak Ahmet Arslan oldu. Peki Ahmet Arslan kimdir?

AHMET ARSLAN KİMDİR?

1962 yılında Kağızman'ın Bulanık köyünde doğan Ahmet Arslan, Kağızman Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Gemi İnşa ve Makine Mühendisi olarak mezun oldu. 7 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra Pendik Tersanesi'nde muhtelif kademelerde çalıştı. Daha sonra Ahmet Arslan, Denizcilik Müsteşarlığı'nda Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

Ahmet Arslan, 2005 yılından 10 Mart 2011 tarihinde müracaat ettiği Milletvekilliği Aday Adaylığına kadar; Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu.

Ahmet Arslan, özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu. Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

Ahmet Arslan, “Türk Dünyası Mühendislik Ödülü”, “Fahri Profesörlük” unvanı ve “2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı” ödülleri sahibidir.

24. Dönem Kars Milletvekili olan Ahmet Arslan, evli ve 1 çocuk babasıdır ve ingilizce biliyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:4824.05.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more