Samsung Galaxy S8 ön kamerasıyla dikkat çekecek!

Önümüzdeki yılbaşı itibarıyla tanıtılması beklenen Galaxy S8 ile ilgili yepyeni bilgiler ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S8 ön kamerasıyla dikkat çekecek!

Samsung'un merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8'de yer alacak ön kameranın önemli bir özellik kazanacağı ileri sürülüyor. Peki, ön kameraya gelecek bu özellik nedr?

Samsung, Apple'a tazminat ödeyebilir!

OTOMATİK ODAKLAMA!

Güney Koreli üretici Samsung, uzun zamandır ön kamera anlamında pek fazla gelişime sağlamadı. Şirketin amiral gemilerinde yer alan ön kameralar genel olarak 5 MP çözünürlük ile sınırlı kaldı. Öte yandan megapiksel (MP) artışı ile ilgili bir bilgi ortada olmasa da ön kamerada otomatik odaklanma yeteneğinin yer alacağı söyleniyor.

Akıllı telefon dünyasında nadiren gözüken bu özellik ile selfie'lerin çok daha net olması sağlanacak. Zaten ön kameraların selfie dışında pek de kullanılmadığın da bir gerçek. MP artışının gerçekleştirilmesi ihtimalinin ise yüksek gözüktüğü söyleniyor ki bu artık kesinlikle gerekiyor.

Galaxy Note 7'nin yokluğunda oldukça zorlanan ve Galaxy S8 ile açığı kapatmak isteyen Samsung, sonraki amiral gemisinde sunabileceği ne varsa kullanıcılarına sunmak istiyor diyebiliriz. Samsung Galaxy S8 şirketin marka imajını geri kazanması için çok önemli bir cihaz olacak.

İLGİLİ HABERGalaxy S8'de sürpriz özellikGalaxy S8’de sürpriz özellik

Loading...