En son yazılı, sözlü sonuçları ve devamsızlık bilgileri! e-Okul öğretmen, öğrenci ve veli girişi nasıl yapılır?

E-Okul girişi nasıl yapılır? Sözlü, yazılı ve devamsızlık bilgilerine ulaşmak isteyen öğrenciler ve veliler e*okul sistemine girişi yapmak istiyor. Eğitim süreçlerinde kendilerini yakından ilgilendiren soruların cevaplarını arayan öğrencilerin ve velilerin yardımına e-Okul koşuyor. 2017 - 2018 eğitim öğretim dönemi kapsamında e-okul 2. yazılı sınav sonuçları ve sözlü sonuçları açıklandı. İşte öğretmen, veli ve öğrenci girişi...

En son yazılı, sözlü sonuçları ve devamsızlık bilgileri! e-Okul öğretmen, öğrenci ve veli girişi nasıl yapılır?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi bu aralar en yoğun günlerini yaşıyor. Okullarda gerçekleştirilen sınavların ardından öğrenciler ve veliler yazılı sonuçlarını merak ediyor. EB tarafından uygulamaya konan e-okul sistemine nasıl giriş yapabilirim sorusunun cevabını sizin için derledik. Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün.

Eğitim süreçlerinde kendilerini yakından ilgilendiren soruların cevaplarını arayan öğrencilerin ve velilerin yardımına e-Okul koşuyor. 2017 – 2018 eğitim öğretim dönemi kapsamında e-okul 2.yazılı sınav sonuçları ve sözlü sonuçları açıklandı. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi bu aralar en yoğun günlerini yaşıyor. Okullarda gerçekleştirilen sınavların ardından öğrenciler ve veliler yazılı sonuçlarını merak ediyor.

e-OKUL GİRİŞ EKRANI

e-OKUL’DA HANGİ BİLGİLER YER ALIR?

E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

e-okul-girisi

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

15 TATİL NE ZAMAN? KARNELER HANGİ TARİHTE DAĞITILACAK?

MEB tarafından yapılan resmi açıklama çerçevesinde 15 tatilin net tarihi belli oldu. Buna göre okullar sömestr tatiline 22 Ocak 2018 tarihi itibariyle giriyor. Öğrenciler ve veliler 2018 yılı itibariye 15 tatilin ne zaman biteceğini merak ediyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre sömestr 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecek ve okullar 5 Şubat 2018 Pazartesi günü açılacak.

İŞTE 2018 TATİL TARİHLERİ

– 1 Ocak Yılbaşı (Pazartesi günü) resmi tatil
– 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Pazartesi günü)
– 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Salı günü) resmi tatil
– 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)
– 14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi (Perşembe günü) resmi tatil
– 15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil
– 16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)
– 17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)
– 15 Temmuz Demokrasi Bayramı (Pazar günü)
– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil
– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil
– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil
– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil
– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil
– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil
– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü) resmi tatil