Bitcoin’e yatırım yapan paraya para demedi

Sanal para Bitcoin her geçen gün yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. 2010 yılında 100 dolarlık Bitcoin satın alan birinin şimdi 75 milyon doları var. Bazı ülkeler fiziki üretim olmadığı için Bitcoin'e mesafeli duruyor...

Bitcoin’e yatırım yapan paraya para demedi

Bitcoin 2.200 doları aşarak yeni bir rekor kırarken yapılan bir hesaba göre 2010 yılında 100 dolarlık Bitcoin alanın şimdi parası 75 milyon dolara dayandı.

Sadece son bir yılda Bitcoin yüzde 120 değer kazandı.

Dünya devletleri ise Bitcoin’e karşı nasıl bir tavır tutunacaklarını anlamaya çalışıyor. Dünya Bitcoin transferinin yüzde 40’ının gerçekleştiği Japonya Bitcoin’i geçerli sayan yasayı onayladı. Dünyanın pek çok bölgesinde ise Bitcoin üzerinden tartışmalar devam ediyor. Avrupa Birliği ülkeleri ortada fiziki bir kazanç olmadığı gerekçesiyle Bitcoin’e mesafeli duruyor.

Bitcoin'in icadından bu yana seyri. Grafik: Coin Desk

Bitcoin’in icadından bu yana seyri. Grafik: Coin Desk

Bitcoin nedir?
Dijital para birimi Bitcoin fiziki olarak görülemiyor. Bitcoin tamamen dijital ortamda kuvvetli bilgisayarlar aracılığıyla madencilik yöntemi ile geliştiriliyor. Bitcoin fiyatı arz talep dengesine göre şekilleniyor. Üretmenin limiti olduğu için Bitcoin'in değeri piyasada belirleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...