İsmail Saymaz’dan örneklerle asgari ücret!

Halk TV’de ekranlara gelen Uğur Dündar ile Halk Arenası’nın bu haftaki konuklarından olan gazeteci ve yazar İsmail Saymaz asgari ücret miktarını yorumladı. Saymaz, asgari ücreti örneklerle anlatırken, KHK ve OHAL’e de değindi.

Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’na katılan gazeteci İsmail Saymaz gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.8

Bugün açıklanan asgari ücreti örneklerle anlatan Saymaz, “Verilen asgari ücret zammı aşağı yukarı bir karton sigara parasını karşılamaktadır. Buna karşılık bütünüyle zamlanmış olan tüketim malzemelerinin karşılanması bekleniyor. Türkiye’de 30 yıldır yerleşik iktidarların tüm felsefesi aynıdır. Sermaye millidir, işçi üvey evlattır. Milli sermayenin yanında milli emeği telaffuz etmek kimsenin aklına gelmiyor” dedi.

Halk Arenası'nda Selin Sayek Böke'den 'asgari ücret' tepkisi İlginizi Çekebilir Halk Arenası'nda Selin Sayek Böke'den 'asgari ücret' tepkisi 5

KHK’LARA DİKKAT ÇEKTİ

KHK ve OHAL’e de değinen Saymaz, “Dikkatinizi çekti mi? Yayınlanan 137 maddenin birçoğu OHAL’le ilgili değildir ama arasında bir tanesi aslında hiç değil. Şeker kurumu kapatıldı. İnsan düşünüyor OHAL’le bunun ne ilişkisi var. Şeker kurumunun kapatılması ne anlama gelir? Hiç düşündünüz mü bunu?” ifadelerini kullandı.

Ünlü ressamdan Uğur Dündar'a 'İşte Hayat'! İlginizi Çekebilir Ünlü ressamdan Uğur Dündar'a 'İşte Hayat'! 10

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...