İTO Başkanı İbrahim Çağlar hayatını kaybetti | İbrahim Çağlar kimdir?

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Çağlar Bağcılar'da kaldırıldığı hastanede iki anjiyo olmasına rağmen kurtarılamadı. İbrahim Çağlar kimdir? İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ın hayat hikayesi...

İTO Başkanı İbrahim Çağlar hayatını kaybetti | İbrahim Çağlar kimdir?

Çağlar’ın dün gece saat 01.00 sıralarında kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı, sabaha karşı 06:00 sıralarında ise vefat ettiği öğrenildi. Çağlar hastaneye kaldırıldıktan sonra iki anjiyo olduğu fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Sozcu.com.tr’nin edindiği bilgilere göre Çağlar kalp krizi geçirdikten kısa bir süre sonra İstanbul Bağcılar’daki Medipol hastanesine kaldırıldı. Başkan’ın yarın yoğun bir programı olduğu öğrenildi.
caglaaar

2013 yılından bu yana İTO başkanlığı görevini yürüten Çağlar, 57 yaşındaydı. AKP’nin de kurucu kadrosunda yer alan Çağlar dün gece vefat etmeden çok kısa bir süre önce şu tweet’i paylaştı:

İstanbul Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Çağlar, gece geçirdiği kalp krizi sonucu Hakka yürüdü. Cenaze programı hakkında tarafınıza ayrıca bilgi iletilecektir” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ın cenazesi 12 Aralık 2017 salı günü (yarın) Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde (Capitol karşısı) kılınacak ikindi namazını müteakip, Sahrayıcedid Aile Kabristanı’na defnedilecektir. Ailesi taziyeleri İlmi Araştırmalar Merkezi’nde (İLAM) kabul edecektir.

İBRAHİM ÇAĞLAR KİMDİR?

İbrahim Çağlar, 1960 yılında İstanbul’un Erenköy ilçesinde dünyaya geldi. 7 yaşından itibaren kendi isteğiyle eniştesinin yanında çalışmaya başlayan Çağlar, böylece ticarete ilk adımını atmış oldu. İlkokulun ardından Güneş Koleji’nde eğitimini sürdüren İbrahim Çağlar, lise eğitimini de Ticaret Lisesi’nde tamamladı.

1977 yılında lise mezuniyetinin ardından ilk şirketi olan Nurtop A.Ş.’yi kurdu ve iş hayatına atıldı. 18 yaşında başlamış olduğu ticaret hayatını günümüzde tekstil, enerji, inşaat ve telekomünikasyon sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarıyla devam ettiren İbrahim Çağlar, TOBB Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, TEPAV Mütevelli Heyeti üyeliği, Darülaceze Mütevelli Heyeti üyeliği, Marmara Grubu Vakfı Stratejik ve Sosyal Araştırmalar, Mütevelli Heyet ve Akademik Konsey üyeliği görevlerinde bulundu.

2004-2010 yılları arasında TOBB Yönetim Kurulu Sayman üyeliği ve aynı tarihlerde TSE Yönetim Kurulu üyeliği yapan İbrahim Çağlar, 2006-2012 yılları arasında DEİK Yönetim Kurulu üyeliği ve 2003-2006 seneleri arasında da İTHİB yönetim kurulu üyeliğini yürüttü.
ibrahim-caglar

1999 yılında Meclis üyeliği ile İstanbul Ticaret Odası’nda göreve başlayan Çağlar, 2004-2009 yılları arasında İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olmuştur. 2009-2013 yılları arasında İTO Meclis Başkanlığı, 2013 yılından itibaren ise İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

İbrahim Çağlar'ın vefatı büyük üzüntü yarattı İlginizi Çekebilir İbrahim Çağlar'ın vefatı büyük üzüntü yarattı

TOPÇU VEYA KALSIN YÜRÜTECEK

Çağlar’ın vefatının ardından İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu veya diğer başkan yardımcısı Gökhan Murat Kalsın’ın seçime kadar başkanlık görevini üstlenmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Çağlar’ın vefatının ardından Twitter üzerinden taziye mesajı yayımladı:

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...